• Головна
  • Півмільярда на здоров’я: скільки Броварська лікарня просить на 2017 рік
19:09, 10 листопада 2016 р.

Півмільярда на здоров’я: скільки Броварська лікарня просить на 2017 рік

На жаль, не дуже велика кількість депутатів виявила бажання розібратися в цифрах та напрямках фінансування первинної та вторинної ланок надання медичної допомоги.

Начальник фінансового управління Наталія Постернак наголосила, що бажання розібратися у тонкощах розподілу бюджетних коштів має бути підкріплене присутністю депутатів на подібних заходах. Наталія Іванівна навіть веде журнал відвідувань, де ставить відсутнім «прогули».

Тим не менше на зустріч прийшли дві команди розпорядників коштів: фахівці БЦРЛ на чолі з керівником Валентином Багнюком та представники первинної ланки на чолі з Ігорем Кравцовим.

Від депутатського корпусу були присутні: Євген Грєдунов, Володимир Білокінь, Андрій Василенко, Ірина Веремчук, Андрій Лопатюк, Володимир Опалько, Лідія Сенько, Володимир Чаюн, згодом приєднались Вадим Мутило та Галина Негода.

«Модератором» зустрічі була Наталія Постернак, наприкінці на зустріч прийшов Петро Бабич, були присутні журналісти та громадські активісти.

На початку зустрічі головний фінансист міста наголосила на тому, що, оскільки багато показників міського бюджету залежить від загальнодержавного, то говорити про «реальні» цифри сьогодні зарано. Але основні напрямки та пріоритети окреслити цілком можливо.

Далі присутні розглядали питання фінансування БЦРЛ: джерела фінансових надходжень, реальні показники поточного року, реальні розраховані потреби на наступний рік.

При розгляді видатків вторинної ланки депутатам окреслили основні їх напрямки, зокрема обговорювали питання фінансування відділення гемодіалізу — на сьогодні медикаменти для нього профінансував обласний бюджет в розмірі 7млн. гривень, чого має вистачити на півтора року роботи. Проте, відділення не укомплектоване штатом, а видатки по комунальним послугам з об’єктивних причин прорахувати поки не можна.

Депутати підняли питання придбання апарату МРТ для міста та району. На що медики зауважили, що варіанти  отримання в розпорядження лікарні апарату МРТ та ангеографів опрацьовуються різні: від включення даних потреб в обласні та загальнодержавні програми до отримання в рамках гуманітарної допомоги.

Валентин Багнюк зазначив, що середня вартість апарату МРТ коливається в межах 40 млн грн, без урахування його обслуговування, а ангіограф — вкрай необхідний апарат, завдяки якому можна продіагностувати і ліквідувати будь-яку патологію судин людського організму, зокрема при інфарктах та інсультах.

Серед інших видатків обговорювались теми безоплатного зубопротезування, видатки по незахищеним статтям (заробітна плата, медикаменти, харчування, енергоносії), ремонт та повірка медичного обладнання, курси підвищення кваліфікації працівників, капітальні видатки по програмах (дофінансування по заробітній платі, закупівля комп’ютерів, планові ремонтні роботи). Зазвичай місто покриває близько 60% видатків, а залишок — район.

У підсумку, загальні потреби на утримання БЦРЛ в 2017 році на момент бюджетних слухань складають 413 171 200 грн по загальному фонду, якщо додати ще потреби по спецфонду в розмірі 12 млн гривень, то для функціонування вторинної ланки потрібно близько півмільярда гривень.

Однією з основних причин нестачі коштів посадовці вказують занижену статистику кількості населення.

Так, офіційні дані, згідно перепису населення, по місту складають близько 101 тис. чоловік, а лише по журналах відвідувань ця цифра наближається до 127 тисяч.

У зв’язку зі швидкими темпами забудови і відсутністю механізму корегування статистичних даних на місцевому рівні, для збільшення медичної субвенції маємо чекати на черговий перепис населення, оскільки субвенція формується з розрахунку кількості офіційно зареєстрованих осіб.

У 2016 році медична субвенція склала 65 млн грн і була повністю направлена на фінансування БЦРЛ. За таких умовах питання від «розвитку» переходить у площину «виживання».

У частині засідання, де обговорювались видатки Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, лунали дещо менші суми видатків.

Так, всього на утримання КЗ «БМЦПМСД» в 2017 році розраховано 21 777 940 грн, 2016 року комунальний заклад отримав фінансування в розмірі 21 млн грн з міського бюджету. Додатково первинна ланка просить з бюджету 300 тисяч на апарати низькочастотної терапії для амбулаторій та на придбання одного автомобіля для відділення невідкладної допомоги — 700 тисяч гривень. Вартість утримання первинної ланки в цілому складе 34 210 300 грн.

Ігор Кравцов наголосив ще на декількох моментах: це і введення обов’язкового медичного страхування з початку нового року, відшкодування БЦРЛ за проведення обстежень та лабораторних досліджень та облаштування амбулаторії в районі Торгмаш по вул. Сергія Москаленка.

В підсумку головна «кравчиня» міського бюджету Наталія Постернак підсумувала, що 100% фінансування медичної галузі міста — це поки що мрія, проте захищені статті мають бути профінансовані.

Обговорювалось і питання залучення коштів на медицину через обслуговування медичного страхування і пошук інших джерел фінансових надходжень або перерозподілу реального бюджету міста з урахуванням пріоритетів.

Загалом склалось враження, що цікаво і корисно було всім. Проте, оскільки реальні цифри ще будуть коригуватись, доцільним буде повторне проведення зустрічі подібного формату. Сподіваємося, що тема «ціни здоров’я та життя» зацікавить більшу кількість депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #бюджет #зміни #лікарня
Оголошення
live comments feed...