• Головна
  • Актуально для Броварів: МОЗ збільшує фінансування на онкохворих
08:20, 10 листопада 2016 р.

Актуально для Броварів: МОЗ збільшує фінансування на онкохворих

Проблема нестачі коштів на лікування та реабілітацію онкохворих броварчанам відомі, як нікому. Згідно зі статистикою у Броварах понад 5 тис. дорослих хворі на рак та ще приблизно стільки ж поки що не лікуються і не підозрюють про свою проблему.

У Мінздраві запевнили, що роблять все задля того, щоб полегшити життя онкохворих, намагаються збільшити фінансування, хоча розуміють, що все одно виділяють недостатньо коштів.

«Держава в жодному разі не припиняє фінансувати лікування онкохворих. Навпаки фінансування закупівель препаратів для онкохворих на 2017 рік збільшиться порівняно з 2016 роком», - пояснили у прес-службі МОЗ.

Незважаючи на зміну назви формату надання допомоги онкохворим (не "програми", а "заходи"), пацієнти отримуватимуть необхідну допомогу.

Тим не менше профілактика, в тому числі онкозахворювань захворювань, є пріорітетом діяльності Міністерства охорони здоров'я.

"Я би хотіла побачити, щоби профілактична медицина працювала, щоб ми мали менше і менше захворювань на онкологічні хвороби. Чому ми мусимо лікувати їх всіх? Тому що ми дуже пізно виявляємо ці хвороби", - зазначає в.о.міністра охорони здоров'я доктор Уляна Супрун.

Для порівняння:

Фінансування програми “Онкологічні захворювання”:

  • 2016: 397 065,70 тис. гривень
  • 2017: 445 013,80 тис. гривень
  • запит від МОЗ на додаткові кошти на 2017 рік: 2 559 934,00 тис. гривень

Фінансування програми “Дитяча онкологія”:

  • 2016: 353 000,00 тис. гривень
  • 2017: 558 056,90 тис. гривень
  • запит від МОЗ на додаткові кошти на 2017 рік: 259 681,30 тис. гривень

Постанова Кабінету Міністрів України “Про ефективне використання державних коштів” №710 передбачає припинення підготовки проектів нових державних цільових програм або внесення змін до затверджених цільових програм, що потребують додаткового фінансування з державного бюджету.

Зокрема у 12 пункті постанови говориться про припинення підготовки проектів нових державних цільових програм або внесення змін до затверджених цільових програм, що потребують додаткового фінансування з державного бюджету.

Натомість закупівлі для конкретних категорій пацієнтів будуть здійснюватися через заходи, а не через програми.

Команда МОЗ разом з громадськістю працює над тим, щоб більше категорій пацієнтів отримували необхідні безкоштовні ліки від держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #МОЗ #онкохворі
Оголошення
live comments feed...