Мати загиблого від халатності лікарів Броварської ЦРЛ: «Я просто хочу, щоб суспільство знало правду»

У лікарні ситуацію коментують однозначно: лікарі невинні, все робили, як треба. За словами заступника головного лікаря Броварської ЦРЛ Григорія Павліна (коментував ситуацію для Трибуна. Бровари – авт.), випадок був 100% смертельний. «Голова була розтрощена вдупель. Якби не лікарі, він через добу б помер, а так в реанімації ще боролися за його життя», — досить різко зазначив лікар.

Також, Т.Б приводить слова Павліна про причину трагедії, нібито двоє чоловіків напилися і врізалися на авто в дерево: «Врізалися так, що й мізки вилетіли. У водія травма була легша, а цьому (про загиблого пацієнта – прим. Т. Б.) череп знесло».

Аде чи все так однозначно було насправді? Мати загиблого, Надія Михайлівна Андріяш, у інтерв’ю для «4594» розповіла про розвиток подій, які трапилися у лютому 2011 року, та їх наслідки. Жінка звертає увагу, що повідомлення про підозру, яке винесла прокуратура, є кращим доказом того, що вона каже правду.

 • Надіє Михайлівно, розкажіть, що трапилося 20 лютого 2011 року?
 • Того дня син потрапив у ДТП. Він сидів у автомобілі, як пасажир. За кермом був нетверезий водій. Щоб його кров перевірили та направили на КОБСМЕ, був договір, я поплатила послугу старшій медсестрі реанімації. Але замість обстеження кров приховали, і вона просто зникла.
 • Аварія була сильною?
 • Так. Син отримав важку ЧМТ, але, як було зазначено, травма була сумісна з життям.
 • Син приходив до тями?
 • В історіі хвороби зазначено, що син вийшов із медикаментозної коми, чує звернення до нього, виконує елементарні інструкції також і в подальшому спостерігалася позитивна динаміка зі сторони неврологічного стану. Також, була гемодінаміка стабільна.
 • Проблеми почалися одразу?
 • Ні. В момент госпіталізації черговими лікарями Рябим П.В. та Гуріною В.В. неврологами, нейрохірургом із області, якого ми привезли, було підібране правильне лікування, надана вся необхідна допомога.
 • Тобто стан погіршився не через травму?
 • Син знаходився на ШВЛ через оротрахеальну трубку, а пізніше він дихав і самостійно, але потрібно було іще допоміжне дихання з апаратом ШВЛ. 23.02.2011 року згідно контрольного знімку органів грудної клітки пневматизація лівої легені була відновлена, легеневі структури без патологічних тіней, корні без змін, серце та судинний пучок в нормі. З 20.02 по 23.02.2011 р. було проведено КТ головного мозку тричі. Оперативного втручання жодний лікар не пропонував, і згідно КТ стан покращувався. З метою уникнення пролежня гортані та трахеї сину 24.02.11 року провели оперативне втручання/трахеостомію/ для зручності догляду за трахеостомічною трубкою.
 • Вас попереджали, що після операції можуть виникнути ускладнення?
 • Ні завреанімаціі, ні оперуючий ЛОР Курінний М.Г. нам не повідомили про час операції та які в подальшому можуть бути ускладнення після операціі. І взагалі дозволу ми їм не давали на проведення операції, так як у нас був кваліфікований спеціаліст для операційного втручання, про що ми повідомили Арутіну.
 • Щось сталося під час операції чи пізніше?
 • Оперували вони в палаті, хоча це була планова операція. На другу добу після операції із області трахеостоми почало виділятися гнійне мокротиння, а в подальшому гнійно-кровяне у великій кількості. При санаціі ТБД відсмоктувалося велика кількість гнійно-кровянистого мокротиння з неприємним запахом.
 • Ви звертали увагу лікарів на те, що щось негаразд?
 • Ми неодноразово вказували черговим лікаря, що у сина гній на пов'язці, але нас заспокоювали, щоб ми не турбувалися, так як за трубкою доглядає Курінний. Він ЇЇ міняє, погоджує із завреанімації. Що таке трахеостома, як правильно має бути, ми в той час нічого того не розуміли, лише виконували всі вказівки лікарів. Жодний із лікарів не сказав нам, що син у медикаментозній комі, він нас чув та зжимав нам руки. Ми повністю довірилися нашим лікарям та і жодного разу ніхто навіть не натякнув, що потрібно було б перевезти в область.
 • Внаслідок чого виникло ускладнення?
 • При позитивній динаміці, при тому, що гемодинаміка стабільна, утримує самостійно, дихання самостійне-допоміжне, режим ШВЛ (це дані від 03.03 2011р.), на девяту добу після операції, тобто 05.03.2011 р., у сина виникла артеріальна кровотеча із області трахеостоми. Кровотечу призупинили, викликали обласних спеціалістів, які рекомендували активну бронхосанацію ТБД з метою видалення аспіраційної маси/крові/, яка потрапила в бронхи та альвеоли в момент кровотеч та була планова підготовка до операції.
 • Хто чергував в момент кровотечі?
 • В момент кровотечі чергував Теплюк О.А., який, до речі, чергував дві доби підряд (4-5.03), та нам, батькам, не повідомив, що ніхто бронхосанаціі не проводив, залишивши сина на протязі двох діб до 07.03 у лікувальному закладі без вкрай необхідної допомоги. Кров була гарним середовищем для розвитку патогенних бактерій, відбувся процес гниття, а токсини вразили всі внутрішні органи. Лише 07.03 Гуріна В.В. повідомила нам про це, і ми привезли бронхоскопіста, який протягом двох годин видаляв старі гнійні згустки крові, але було вже пізно.
 • Ви питали лікарів, що трапилося?
 • Виникло дуже багато питань до Курінного та Арутіна, який же був догляд та чому заввідділенням не звертав уваги на ті ускладнення, що виникли після операції та чому не зробив жодного кроку, не надав жодної вказівки, щоб усунути ці наростаючі день за днем ускладнення.
 • Що відповідали лікарі на Ваші питання?
 • Чому виникла кровотеча Арутін не знає, а Багнюк В.В сказав, що так трапилося, вони цього не хотіли.
 • Ви одразу звернулися до прокуратури?
 • Ні. Минуло багато часу, перш ніж я трохи прийшла до тями від втрати сина. Звернутися за захистом мене примусили не тільки постійні приниження збоку лікарів, але е те, що вони повністю впевнені у своїй безкарності. До того ж, вони дозволяли собі паплюжити мого покійного сина. Та й навіть зараз не спостерігається ніяких змін. Наприклад, Павлін у своєму коментарі для Т.Б. каже, що мій син був п’яний, але то неправда. Але якби й так, це не відміняє того, що він міг бути живим, якби до нього було професійне ставлення. Знову ж таки, Павлін каже, що я нібито вимагаю від лікаря гроші. Це неправда. Я не знаю, звідки вони взяли ту суму – 600 тис. грн., але я з них ніяких грошей не вимагала. Я хочу лише, щоб люди знали правду і щоб більше нічия дитина не померла від байдужості таких лікарів.
 • У прокуратурі одразу звернули увагу на Вашу заяву?
 • Я звернулася із заявою до прокуратури 05.08.2014 року. Тоді ж було порушено кримінальне провадження, де проводилося досудове слідство ,комплексні експертизи та встановлювали винних. Згідно висновків Броварського судмедексперта смерть сина настала від ЧМТ, при тому він зазначає, що на ділянці 8 на 7.5 см. в області трахеостомічного отвору м’які тканини трахеї сіро-чорного-коричневого кольору легко рвуться, та гортань і трахея заповнені зловонним жовто-зеленим гноєм. На поверхні легень велика кількість жовто-сірих зловонних плівок фібріна, із мілких бронхів виділяється жовто-сірий густий гній. В плевральних полостях з правого боку 200 мл, а зліва 400 мл зловонного жовто-сірого гною.
 • Це була єдина експертиза?
 • Згідно висновків 8 експертів Головного бюро судмедекспертизи МОЗ України (таких експертиз дві) за умови адекватного догляду за трахеостомічною трубкою можна було уникнути некрозу слизової та післизової трахеї ерозії/дирки/ судини та кровотечі із неї, а отже і розвитку двобічної вентиляр-асоційованої гнійної аспіраційної пневмонії, яка призвела до настання смерті. Між вказаними недоліками в наданні медичної допомоги сину та виникненням важкого ускладнення, яке призвело до настання смерті, вбачається прямий причинний зв’язок, та встановлені винні особи. Крім того, Багнюк та Арутін зізналися журналістам, що у сина був пролежень, але чомусь Багнюк обманює суспільство та звертається до директора Укртелебачення та мовлення, щоб той покарав журналістів та вибачився що відсутні кримінальне провадження/а воно було від за неправдиві свідчення. У будь-якому разі виникає питання, кого з лікарів карати,.. Я не звинувачую усіх лікарів, адже Гуріна В.В., Рябий П.В., Рогальський Л.П. зав відділенням нейрохірургіі, неврологіі, очного відділень з перших днів підібрали правильне лікування, і син жив би, якщо б відповідально віднеслися до своїх обов’язків ЛОР та завреанімації. Правоохоронним органам вирішувати, хто винний та кому винести підозри. Для нас очевидна причина смерті сина та визначилися винні у смерті. Суспільство має знати, як у Броварський лікарні прикриває злочини керівництво та таким чином налаштовує медпрацівників проти потерпілих. Це на розсуд суспільства. Можливо хоча б зараз лікарі проаналізують свої дії та зроблять висновки. Правда вище брехні.

 

Бровари лікарня ДТП БЦРЛ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Пригоди
12-річний броварчанин зник 29 жовтня.  Про його зникнення  до поліції повідомив батько.  Встановлено, що малолітній пішов з квартири після сварки з батьком та прийомною матір’ю. Пошуки дитини тривали упродовж ночі: працівники ювенальної поліції  обстежили громадські місця, вокзали, відпрацювали можливі напрямки руху. На ранок поліцейські розшукали втікача у місті Київ, за місцем проживання рідної матері, з якою він хоче проживати. На щастя, нічого лихого...
Новини компаній
Чорна п’ятниця, свято всіх шопоголіків, уже зовсім скоро — у цьому році вона випадає на 27 листопада. Але ця подія настільки популярна, що її розтягують на кілька днів. Епіцентр цього року вже втретє братиме участь у Чорній п’ятниці, традиційно запропонувавши покупцям найширший асортимент за найкращими цінами із шаленою вигодою. Покупці зможуть робити покупки зі знижками на Чорну п’ятницю як у 62 торговельних центрах Епіцентрах по всій країні, так і онлайн...
Пригоди
Броварським відділом поліції  розшукується малолітній Бондар Іван, 12 років, який 29.10.2020 близько 12:00 залишив своє місце проживання, що по вул. Онікієнка, 10, в м. Бровари та наразі його місце перебування невідоме. ПРИКМЕТИ: на вигляд 12-13 років, худорлявої   статури, обличчя овальне, волосся світло-русяве, пряме, коротке, очі сіро-зелені. ОДЯГНУТИЙ: куртка синього кольору, сині джинси та кросівки синього кольору, шапка трикотажна чорна. При отриманн...
Політика
В Броварах відбудеться другий тур виборів міського голови. За посаду боротимуться кандидат від «Слуги Народу» Дмитро Ратніков та діючим мером – Ігорем Сапожко, який представляє партію «Команда Ігоря сапожка - "Єдність"». Про це повідомляється на сторінці «Новини Броварів» у Facebook. За попередніми підрахунками, у першому турі Ратніков отримав 14% голосів, Сапожко -45%. Читайте також: Голова Броварської РДА закликав повідомляти про незаконний видобуток піс...
Кримінал
В середу, 28 жовтня, близько 19:30 на вул. О. Онікієнка працівники «Комкон-Груп» побачили у вікнах чотириповерхової будівлі ДБК «Меркурій» мигаючі вогники. Група реагування повідомила про факт проникнення в споруду охоронців, які й наглядали за об’єктом, а ті повідомили про подію власника та викликали поліцію. До їх приїзду «комконівці» охороняли об’єкт, а потім усі разом розпочали огляд будівлі. На 4 поверсі патрульні виявили двох чоловіків 1983 р.н, а зг...
Новини компаній
Технології постійно розвиваються, вони роблять наше життя комфортніше, безпечніше і цікавіше. Медицина також не стоїть на місці. Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури - це пристрій, який в недалекому майбутньому замінить всі ртутні і електронні термометри в кожній родині. Чому ртутні та електронні термометри відходять у минуле? Ртутні моделі йдуть в минуле з кількох причин: незручність вимірювання, треба довго чекати на результат, а...
Кримінал
Днями до поліції звернувся небайдужий громадянин та повідомив про заклад грального бізнесу. Підпільний гральний заклад функціонував у приміщенні по вулиці Марії Лагунової. Під час  слідчих дій правоохоронці  вилучили в якості речових доказів 10 комплектів комп’ютерного обладнання та грошові кошти у сумі 10 000 гривень. Наразі поліцейські встановлюють організаторів незаконного бізнесу. Вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно. Броварськи...
Бізнес
Між членами сім'ї нерідко виникають суперечки особистісного і майнового характеру. Вирішити ці суперечки цивілізованим шляхом часто заважає емоційний конфлікт сторін і слабке знання правових норм. Учасники спору керуються насамперед своїми уявленнями про справедливість, які можуть йти в розріз з чинним законодавством. У цій ситуації необхідна консультація і підтримка кваліфікованого фахівця - юриста. Він допоможе згладити конфліктну ситуацію і відстояти в...
Бізнес
Без сумнівів, 2020-й рік видався нелегким для кожного з нас. Вчені стверджують, що високий рівень стресу згубно впливає на наше здоров’я та імунітет, і єдиний спосіб уникнути наслідків - дозволяти собі гарний та регулярний відпочинок. Аби набратися нових сил та підтримати свій організм перед холодним сезоном, зовсім не обов’язково вирушати закордон. Отримати якісний відпочинок та оздоровлення у гарному місці з високим сервісом і за доступною ціною можна не...