• Головна
  • Бювет у «Приозерному»: знову проблеми
10:41, 7 листопада 2016 р.

Бювет у «Приозерному»: знову проблеми

Проект розроблявся у зв’язку з необхідністю забезпечення населення району водою для господарсько-питних цілей. Слід зауважити, що бювет в парку «Приозерний» є, але відбір води наразі неможливий через те, що при розробці свердловини було зроблене неякісне тампонування верхніх водоносних горизонтів. Таким чином «верховодка» потрапляє в нижні товщі, забруднюючи їх.

Громада району піднімала питання відновлення бювету на зустрічі з мером Броварів. Проте, «турбуючись про кожного», Ігор Сапожко 18 червня 2015 року на відкритті амбулаторії сімейного типу по вул. Білана, 5, зауважив, що бювет в тому місці відновити неможливо через погану якість води. Та не пройшло й півтора року, як неможливе стало можливим.

Звернувшись до проектно-кошторисної документації на реконструкцію свердловини в парку «Приозерний», можна дізнатись, що кошторисна вартість проекту складає 1 074 562 грн, з них — 803 691 — будівельні роботи, а 270 871 — інші витати. В документації по проекту є ще ряд цікавих сторінок, що привернули увагу своїм змістом.

Так на с. 11 у п.1 «Гідрогеологічне обґрунтування проекту реконструкції свердловини» зазначено, що «вода відповідає діючим нормативам, крім підвищеного вмісту заліза (0,5-1,0 і більше г/дм3).

Ті самі дані подано і в розділі 4 ОВНС (Оцінка впливів на навколишнє середовище) на с.37, проте тут зустрічаються ще й відомості про наявність сірководню в воді.

Отже, маємо ситуацію, коли на незадовільні показники якості води просто «закривають очі» і продовжують розробку проекту. Звичайно, робиться це небезпідставно, а на основі висновку ДП «Українська геологічна компанія».

Наявність у воді заліза, марганцю та сірководню (часто вони зустрічаються комплексно в свердловинах) робить таку воду непридатною для використання у побутових та технологічних цілях. Через їх наявність вода набуває чорнильного вигляду, металічного або сірководневого присмаку.

За нормами ДСанПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для вживання людиною» у питній воді заліза повинно бути не більше 0,2 мг/л, а сірководню — не повинно бути зовсім.

Стосовно впливу неякісної води на організм людини, хотілося б зазначити, що системне вживання залізовмісних вод може порушити процес кровотворення, може призвести до отруєння дітей (бо вміст заліза значною мірою перевищує норму). Серед інших наслідків вчені зазначають цироз печінки, рак прямої кишки та цукровий діабет. Такі води відносять до третього класу небезпечності і відносять надлишок заліза до небезпечних домішок.

Проте, вміст заліза у воді є причиною розвитку колоній залізобактерій, продукти життєдіяльності яких нагромаджуються у великих кількостях, що можуть зменшити переріз або повністю закупорити водопровідні труби.

На сесії Броварської міської ради під час відповіді на запитання депутата Ірини Веремчук, директор КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов повідомив, що в разі підйому неякісної води будуть встановлені фільтри. Але на даному етапі при таких показниках води локальні системи очищення води, зокрема, заходи по знезалізненню та методи боротьби з сірководнем проектом не передбачені.

Ні відстоювання води з примусовою аерацією із залученням напірних фільтрів з каталітичним навантаженням, ні інших заходів в кошторис не закладено. Тобто, «забурити мільйон» — це тільки початок?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #бювет #свердловина
Оголошення
live comments feed...