Все, що броварчанам варто знати про розрахунок субсидії 2016-2017

Новий порядок її призначення вводиться з 1 травня поточного року і здійснюється за більш спрощеними схемами, ніж раніше. Поправки до Постанови № 848, істотно полегшують процедуру оформлення субсидій громадянами, були внесені урядом України в зв'язку з різким підвищенням комунальних тарифів.

Право отримання комунальних субсидій визначається розміром доходу громадян і поширюється на мешканців будинків всіх форм власності. По суті, комунальна субсидія в Україні - це компенсація державою підвищених витрат громадян на квартплату і енергоносії. Але таке відшкодування покладається, якщо мають місце певні законом умови отримання субсидій.

Кому належить субсидія

Сім'ї або самотні малозабезпечені громадяни мають право отримувати комунальні субсидії, якщо сума їх витрат по рахунках підприємств, що надають послуги, перевищує розмір встановленого в індивідуальному порядку обов'язкового платежу.

Отримати субсидії на комунальні послуги може:

 • один з членів (член) домогосподарства, який зареєстрований на його адресу і на ім'я якого відкрито особові рахунки. При цьому всі члени домогосподарства повинні дати згоду на доступ до персональних даних, що враховуються при призначенні субсидії;
 • особа, що орендує житлове приміщення, яке не має реєстрації в даному приміщенні, але оплачує комунальні послуги згідно договоруаренди.

З травня 2015 року оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги виконується без урахування діючих раніше обмежень, що стосуються майнового стану субсідіанта. Виняток становить тільки одноразова покупка вартістю понад 50000 гривень - субсидія не призначається при її наявності або знімається після факту вчинення.

Згідно з новим порядком право на субсидію тепер мають і ті категорії громадян, яким раніше вона не призначалася:

 • власники двох житлових приміщень і / або двох автомобілів;
 • незайняті працездатні особи, які не зареєстровані як безробітні;
 • орендодавці, які здають житло в оренду;
 • особи, що зробили покупку або оплатили послуги (включаючи навчання і медицину) дорожче десяти прожиткових мінімумів.

Для пенсіонерів та громадян, які отримують стипендії або соціальні виплати (допомога на дітей, по догляду за інвалідом, по безробіттю), призначення субсидії здійснюється на загальних для всіх підставах, а пенсії, стипендії та допомоги також враховуються в сумарному доході домогосподарства.

При зміні або виникненні обставин, що впливають на право отримання комунальної субсидії або її розмір, субсідіант зобов'язаний повідомити про це фахівцям органу соціального захисту не пізніше одного місяця після здійснення даного факту.

У разі несвоєчасного інформування або вказівки в декларації недостовірних даних субсидія може бути не призначена або припинена, а заявник повинен буде повернути переплачену суму в подвійному розмірі.

Як виконати розрахунок субсидій на комунальні послуги

Питання про те, як розрахувати субсидію, стало особливо актуальним у зв'язку з введенням нових правил її призначення. Але вирішити його самостійно буде досить складно, оскільки такий розрахунок заснований на використанні багатьох критеріїв: враховуються доходи членів домогосподарства в співвідношенні з прожитковим мінімумом, застосовуються різні коефіцієнти і формули, обчислюється обов'язковий відсоток оплати виходячи з соціальних норм і ін.

Норми на житло і послуги в 2016-2017 роках

Крім того, розмір витрат і сума субсидій визначається окремо на квартиру (квартплата) і для кожного виду комунальних послуг. А сума оплати кожної послуги встановлюється пропорційно її частини в сумі рахунку.

Таким чином, самостійний розрахунок субсидій на комунальні послуги виконати непросто, а тим більше отримати правильну відповідь. З його допомогою можна тільки визначити ймовірність призначення або відмови в субсидії. Для отримання остаточного результату рекомендується звертатися до фахівців органу соціального захисту.

Існує ще одна можливість для визначення ймовірності отримання і розміру комунальної субсидії. На сайті Кабміну України розроблений електронний калькулятор, що дозволяє розрахувати субсидію онлайн.

Отриманий розмір відшкодування буде досить приблизним, але він дозволить визначитися з тим, кому належить така допомога, а кому ні. Для остаточного права на отримання субсидії рекомендуємо звернутися до міського органу соціального захисту населення.

Користуватися цим калькулятором досить просто. У ньому всього три поля, які необхідно заповнити:

 • кількість зареєстрованих в домогосподарстві осіб;
 • сумарний місячний дохід всіх проживаючих;
 • сума, нарахована за комунальні послуги.

Після введення цих даних калькулятор розрахунку субсидій автоматично виконає всі операції і видасть орієнтовну суму до відшкодування, а також рекомендацію щодо доцільності звернення до органів соціального захисту. Також на сайті є попередження, що виконані розрахунки є попередніми і не враховують всіх необхідних критеріїв.

Документи для отримання субсидії

Перед тим як оформити субсидію за новими правилами, немає необхідності збирати додаткові довідки. Досить заповнити дві форми:

 • Заява
 • декларацію про всі доходи / витрати.

Органи соціального захисту не повинні вимагати від заявників будь-які документи для оформлення субсидії, крім цих двох.

Інформацію про доходи, без якої раніше не можна було отримати субсидію, зараз дає ПФУ та Державна фіскальна служба. Відомості про забезпеченість житловою площею та надаються комунальні послуги надаються відповідними організаціями на вимогу органу соціального захисту.

Достовірність задекларованих даних буде перевірятися органом соціального захисту після призначення комунальної субсидії шляхом направлення запитів до відповідних установ та організації. Незалежно від того, які документи потрібні для субсидії, головним критерієм для її призначення залишається дохід людини.

Як отримати субсидію

Відповідно до нових правил призначення субсидій здійснюється на підставі задекларованих заявником даних. Всі сім'ї в квітні і жовтні отримають бланки заяви і декларації поштою або з рахунками на оплату енергоносіїв.

За це відповідальні підприємства жкг, газо-, електропостачання та централізованого опалення, які повинні забезпечити доставку цих документів до споживачів на будинок. Тим, хто має право на субсидію і вже отримує її, буде виконано автоматичне продовження без звернення до органів соцзахисту і надання документів.

Всім іншим претендентам необхідно звернутися із заповненими заявами і деклараціями в місцеве управління соціального захисту. У сільській місцевості ці функції покладаються на уповноважених осіб, призначених сільськими та селищними радами. Також обидва документи можна відправити листом поштою.

За новим порядком субсидія на газ, воду, електрику і комунальні послуги призначаються на 12 місяців. Нарахування починаються з місяця, коли громадянин подав заяву. Після закінчення зазначеного терміну орган соціального захисту автоматично здійснює розрахунок на наступний період.

Необхідна інформація збирається без звернення субсідіанта і не пізніше двох місяців від початку нового періоду приймається відповідне рішення, про яке домогосподарства інформуються письмово.

Нові правила нарахування субсидій - одна з найбільш масштабних соціальних реформ за останній час. Процедура стала більш зрозумілою, дебюрократизувати і безконтактної. Призначення субсидій за спрощеною схемою ґрунтується не тільки на грамотних діях співробітників відповідних державних органів, а й на сумлінності всіх громадян. Тому необхідно з великою відповідальністю і увагою поставитися як до оформлення документів, так і до права отримання субсидій.

kommunsubsidii.com.ua
Бровари субсидії оформлення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Кримінал
Днями до поліції звернувся небайдужий громадянин та повідомив про заклад грального бізнесу. Підпільний гральний заклад функціонував у приміщенні по вулиці Марії Лагунової. Під час  слідчих дій правоохоронці  вилучили в якості речових доказів 10 комплектів комп’ютерного обладнання та грошові кошти у сумі 10 000 гривень. Наразі поліцейські встановлюють організаторів незаконного бізнесу. Вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно. Броварськи...
Бізнес
Між членами сім'ї нерідко виникають суперечки особистісного і майнового характеру. Вирішити ці суперечки цивілізованим шляхом часто заважає емоційний конфлікт сторін і слабке знання правових норм. Учасники спору керуються насамперед своїми уявленнями про справедливість, які можуть йти в розріз з чинним законодавством. У цій ситуації необхідна консультація і підтримка кваліфікованого фахівця - юриста. Він допоможе згладити конфліктну ситуацію і відстояти в...
Бізнес
Без сумнівів, 2020-й рік видався нелегким для кожного з нас. Вчені стверджують, що високий рівень стресу згубно впливає на наше здоров’я та імунітет, і єдиний спосіб уникнути наслідків - дозволяти собі гарний та регулярний відпочинок. Аби набратися нових сил та підтримати свій організм перед холодним сезоном, зовсім не обов’язково вирушати закордон. Отримати якісний відпочинок та оздоровлення у гарному місці з високим сервісом і за доступною ціною можна не...
Пригоди
Броварським відділом поліції  розшукується малолітній Бондар Іван, 12 років, який 29.10.2020 близько 12:00 залишив своє місце проживання, що по вул. Онікієнка, 10, в м. Бровари та наразі його місце перебування невідоме. ПРИКМЕТИ: на вигляд 12-13 років, худорлявої   статури, обличчя овальне, волосся світло-русяве, пряме, коротке, очі сіро-зелені. ОДЯГНУТИЙ: куртка синього кольору, сині джинси та кросівки синього кольору, шапка трикотажна чорна. При отриманн...
Новини компаній
В непростий час пандемії коронавірусу та сезонного грипу, як ніколи варто думати про власне здоров’я та дбати про зміцнення імунітету. Адже здорова імунна система – це запорука відмінного самопочуття, енергії та гарного настрою. Вітаргін  - чудовий засіб для зміцнення імунітету, який допоможе Вам відновити природний захист Вашого організму. Гель з бурої морської водорості Вітаргін ефективно очищує організм, насичує його корисними речовинами та нормалізує о...
Пригоди
В ніч на 28 жовтня у Великій Димерці померла 70-річна Галина Герасименко. Жінка булі сімейним лікарем, все своє життя мешкала та працювала у рідному селі. За словами головного лікаря Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентина Багнюка, Галина Герасименко мала супутні медичні проблеми з нирками, тому не змогла пережити ускладнень від захворювання коронавірусом, пише «Трибуна Бровари». Зі слів директора лікарні, це вже щонайменше друга смерть с...
Кримінал
В середу, 28 жовтня, близько 19:30 на вул. О. Онікієнка працівники «Комкон-Груп» побачили у вікнах чотириповерхової будівлі ДБК «Меркурій» мигаючі вогники. Група реагування повідомила про факт проникнення в споруду охоронців, які й наглядали за об’єктом, а ті повідомили про подію власника та викликали поліцію. До їх приїзду «комконівці» охороняли об’єкт, а потім усі разом розпочали огляд будівлі. На 4 поверсі патрульні виявили двох чоловіків 1983 р.н, а зг...
Бізнес
Якщо ви не уявляєте свій ранок без чашки ароматної кави та смачного сніданку, то ми точно знаємо, де кожен ваш день буде починатися просто казково! «Блин не комом» - це місце, де варять справжню, міцну та неймовірно запашну каву, готують ідеально тонкі млинці з різноманітними начинками та зустрічають кожного гостя, як кращого друга! Обирайте, яким ваш ранок буде сьогодні: солодким та ніжним, як нутелла з бананом, чи пікантним та яскравим, як поєднання сир...
Суспільство
Сьогодні, 29 жовтня з 8:00 до 19:00 пройдуть планові відключення світла в місті та районі. Так, через капітальний ремонт, буде припинено енергопостачання на вулицях: Полярників, Зазимський шлях(Челюскіна), Благодатна (Леніна), Чехова, Красна,Чепурного, пр.Деснянський, Ярмаркова(Фрунзе), Пушкіна, пр.Парковий, пр.Благодатний(Піонерський), пр.Симиренка Платона(Ульянових), пр.Ремонтників, П. Могили, Київської Русі, Пірогова, Лисенка, Київська,Костомарова, Винн...