• Головна
  • По забудові на Симоненка договір оренди може бути розірвано
08:47, 5 листопада 2016 р.

По забудові на Симоненка договір оренди може бути розірвано

Зустріч пройшла за участю міського голови, депутатів міськради, представників забудовника — ТОВ «Альянс-Новобуд», громадської ініціативи «Стоп будівництву на Симоненка-Чорновола», активістів та мешканців «Зеленого» та «Лісового» кварталів.

Вперше за увесь час від позачергової сесії, коли виносився проект рішення про розірвання угоди із забудовником, учасники процесу переговорів побачили проект Меморандуму у варіанті від забудовників.

Головні акценти у Меморандумі такі:

— забудовник проектує сквер (парк) в районі вулиці Симоненка до 31 грудня 2016 року.

— будує І чергу скверу (парку) в районі вулиці Симоненка площею 1,58 га. до 31 серпня 2017 року.

— будує ІІ чергу скверу (парку) площею 0,886 га. до 31 грудня 2017 року.

— будує ІІІ чергу скверу (парку) до 31 грудня 2018 р. при умові виділення Броварською міською радою земельної ділянки близько 2 га під землі рекреаційного призначення.

Паралельно забудовник будує багатоквартирні житлові будинки з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями.

— будівництво І черги — до 31 серпня 2017 р.

— будівництво ІІ, ІІІ черг — до 31 серпня 2018 р.

і далі будівництво ІV черги.

Поверховість визначатиметься не більше 16 поверхів.

При цьому мешканці та депутати не чинять надалі спротив у вигляді мітингів та акцій протесту.

Представники громадської ініціативи «Стоп будівництву на Симоненка-Чорновола» висунули такі пропозиції до проекту Меморандуму.

1) — Внесення змін в ДПТ в частині території по вул. Василя Симоненка приблизною площею 4,5 га зі зміною функціонального призначення на рекреаційне.

— Парк, площею 4,5 га будується «Альянс Новобудом» в одну чергу і терміном до 31.08.2017 року. Вартість не зараховується до інвестиційного внеску.

— Знизити поверховість запланованого будівництва. Поверховість визначити шляхом діалогу. Пониження в першу чергу необхідне по вул. Симоненка навпроти приватного сектору.

— До проектування парку узгодити його концепцію з громадськістю шляхом громадських обговорень.

— Провести проектування та будівництво школи та садочку за рахунок коштів забудовника, згідно потреб, визначеними наявною містобудівною ситуацією.

У випадку прийняття громадою рішення щодо ПОВНОГО ЗБЕРЕЖЕННЯ лісових насаджень приблизною площею 6,3 га, включно із ділянкою 1,8735 га, для розуміння розміру суми компенсації, яку забудовник вимагатиме при розірванні договору оренди, надати документально підтверджені витрати.

Щодо будівництва школи та дитячого садочку, то сторони після дискусій дійшли усної домовленості, що ТОВ «Альянс-Новобуд» виконуватиме свої зобов’язання в рівній пропорції з іншими забудовниками IV району.

Далі перемовини переросли у гарячі дискусії. З двох годин засідання останні приблизно 45 хвилин перетворилися на суцільний балаган, коли сторони на емоціях перебивали один одного, перекрикували і один одного не чули.

Дискусії виникали і щодо проведення громадських слухань з цього питання як таких і його формату (чи в громадських слуханнях мають брати участь винятково мешканці обох кварталів чи мешканці усього міста), щодо поверховості будинків, облаштування парку та багатьох інших питань.

Зрештою, за допомогою, зокрема, і присутніх депутатів фракцій «Солідарності» і «Самопомочі» було досягнуто усної тимчасової домовленості:

Взяти за основу Меморандум від забудовника, обов’язково врахувати усі пропозиції від громадських активістів,

Прописати у Меморандумі ескіз майбутнього парку,

Обов’язково прописати в ньому, що усі роботи по облаштуванню парку та будівництву школи та садочка (в рівномірній долі з іншими забудовниками району) не враховувати як пайовий внесок,

Прописати у ньому поверховість забудови,

Прописати усі плюси та мінуси, які матиме громада, якщо ухвалить рішення повністю зберегти дерева та відмовити забудовнику у будівництві (усі витрати та компенсації документально підтверджені),

Провести громадські слухання на яких буде обговорений Меморандум у кінцевому варіанті,

Важливу роль відіграли виступи депутатів Леоніда Черепейніка та Андрія Василенка, які наголосили на тому, що для депутатського корпусу думка громади через громадські слухання буде визначальною для подальших голосувань.

Під кінець засідання усі сторони морально виснажені дійшли згоди зустрітися у середу 9 листопада. На наступне засідання має бути готовий проект Меморандуму з усіма озвученими проханнями та побажаннями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #меморандум #проект
Оголошення
live comments feed...