• Головна
  • Які категорії броварчан можуть розраховувати на урядове підвищення мінімальної зарплатні
13:45, 2 листопада 2016 р.

Які категорії броварчан можуть розраховувати на урядове підвищення мінімальної зарплатні

До цих пір мляве зростання соціальних стандартів виштовхувало все більше працюючих українців за межу бідності, звужувало споживчі можливості населення. Тому Уряд запропонував Верховній Раді розглянути три новації.

  • По-перше, одразу вдвічі підвищити мінімальну зарплату.
  • По-друге, встановити тарифний розряд єдиної тарифної сітки у розмірі 1600 грн.
  • По-третє, скасувати прив’язку розрахунку посадових окладів до мінімальної зарплати.

Таким чином, прибирається ситуація встановлення невиправдано високих зарплат для деяких груп держслужбовців, відновлюється соціальна справедливість.

Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України висловився наступним чином стосовно цього:

«Ми забезпечимо в країні двократне збільшення мінімальної заробітної плати. Це означає єдине, що з 1 січня жоден громадянин України не буде отримувати менше ніж 3200 грн. Ця ініціатива попередньо була обговорена з Президентом України, представниками фракцій коаліції Парламенту, в Уряді і було знайдене спільне рішення, яке дає можливість зробити перші кроки з наведення порядку і оцінки праці українських громадян».

Також, Володимир Гройсман заявив, що якщо хтось вважає, що це недоречний крок, то він рекомендує таким обережним порадникам самим жити на 1600 грн. у місяць.

Хто ж може розраховувати на підвищення мінімальної заробітної плати?

Усі без виключення працюючі в Україні громадяни.  З 1 січня 2017 року жоден працівник, у тому числі у бюджетній сфері, не буде отримувати заробітну плату менше 3200 грн на місяць.

Чи зменшиться кількість отримувачів субсидії на оплату комунальних послуг після дворазового підвищення мінімальної зарплати?

Зростання мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень не вплине на розмір субсидії, призначеної в опалювальному сезоні 2016-2017 років.

Віце-прем'єр-міністр України  Павло Розенко вже повідомив наступне:

«Для розрахунку розміру субсидій у цьому опалювальному сезоні враховуються доходи за минулий 2015 рік. Тому в цьому році для людей, які отримують субсидії, це буде позитивний момент, у них просто з'являться додаткові кошти. Корекція розміру субсидій з урахуванням підвищення заробітних плат буде проводитися вже  в наступному опалювальному сезоні.»

Чи збільшиться податковий тиск на спрощенців після підвищення зарплатної мінімалки до 3200 грн?

Розмір ставки єдиного податку для «спрощенців» 1 і 2 груп прив’язаний до мінімальної зарплати, тому при збільшенні у два рази мінімальної зарплати їм доведеться сплачувати більше.

Чи вплине суттєве зростання мінімальної зарплати на макроекономічну стабільність, зокрема, на розкручування інфляції?

Перший віце-прем'єра-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів пояснив ситуацію:

«Підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму не відіб'ється на макростабільності. Мінекономрозвитку і Мінфін дали прогноз зростання економіки на наступний рік - 3%, ми чітко зафіксували курс - 27,2 грн / $ 1 (середній). Ми чітко зафіксували структуру і пріоритети економіки. Я вважаю, що макропоказники, які ми дали на три роки, є прогнозованими і виправданими. Коли ми знизили єдиний соціальний внесок, необхідно витягати заробітні плати з тіні, а не тримати на мінімальних. Чим більше тіньових коштів буде офіційно задекларовано, тим здоровіше стає економіка».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #підвищення #зарплати
Оголошення
live comments feed...