• Головна
  • На місті, де у Броварах збираються ставити бювет, є родовище сірководню
08:01, 28 жовтня 2016 р.

На місті, де у Броварах збираються ставити бювет, є родовище сірководню

Про те, що небезпечна і отруйна хімічна сполука справді є на території, де будуть бити свердловину, підтвердив у розмові з кореспондентом керівник КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов.

«Таке питання справді є. І саме тому в угоді буде прописано: проплата буде здійснена лише після того, як буде нормальна вода. Я їм не заплачу коштів, поки не буде чистої води», — сказав Сафронов.

За його словами, забезпечити придатність води для вжитку має підрядник, який буде обраний через систему «Прозоро».

«Перш, ніж приймати роботу від підрядника, воду братиме на аналіз лабораторія, яка дасть свої висновки», — сказав керівник КП «Броваритепловодоенергія».

Нагадаємо, що на сесію міської ради виноситься проект рішення збільшення статутного фонду КП «Броваритепловодоенергія». В рамках проекту передбачена реконструкція бювету, яка потягне фінансові витрати на суму понад мільйон гривень.

Коментар завідувача Броварського районного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Віталія Прокопенка:

«Досі у Броварах не було зафіксовано у жодній свердловині сірководню. Це газ, який утворюється в поверхневих водах у результаті бродіння води і гниття. Сірководень використовується для різних лікувальних ванн, людина при прийомі цих ванн дихає ним. Надзвичайних випадків при цьому не зафіксовано. І навіть у нормативному документі «Державні стандарти України», де передбачено збільшення показників і стандартів майже у чотири рази, сірководню як показника небезпеки немає. Можу сказати точно: воду з того бювету, який там стоїть, брати не можна, і, якщо хочуть бурити нову свердловину, я особисто це вітаю. Чи на тій території сірководень, я цього не кажу, але у «Державних стандартах України» таких показників як сірководень — небезпечний для життя — немає. До того ж, лабораторія, в якій робитимуть аналізи води і яка є у відомстві КП «Броваритепловодоенергія» — акредитована і кваліфікована.»

Вікторія Гринько, голова ГО «Геологорозвідка» (організація, яка об’єднує мешканців однойменного району за територіальним принципом):

«Наша організація консультувалася із фахівцями — неможливо на 100% очистити воду. Вода все одно буде тхнути. Чому, наперед знаючи, що на цій території є сірководень, влада все одно береться за реалізацію проекту? Адже за твердженням місцевих мешканців-фахівців гідрогеології, поруч у районі є природні свердловини, реконструкція яких може обійтися дешевше і там родовищ сірководню немає!»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #бювет #сірководень
Оголошення
live comments feed...