• Головна
  • Перед Днем визволення України від фашистських загарбників у Броварському музеї ветеран ділився спогадами
17:28, 27 жовтня 2016 р.

Перед Днем визволення України від фашистських загарбників у Броварському музеї ветеран ділився спогадами

Напередодні свята в Броварському краєзнавчому музеї пройшла зустріч учнівської молоді і громадськості з місцевим ветераном Другої світової війни. Адам Григорович Косякевич пішов захищати Україну ще у 16 років, коли був зовсім юним хлопцем.myzey1

Адаму Григоровичу довелося повоювати у Японії та Румунії. З ним назавжди залишилися спогади тих років. Деякими з них він поділився на сьогоднішній зустрічі з учнями СЗОШ №5. З захопленням слухали розповіді ветерана і учасниці танцювального колективу «Пані броварчанка».myzey2

До речі, на сайті Броварської міської ради немає ніяких повідомлень стосовно завтрашнього дня – покладання квітів, столів з солдатською кашею тощо. Тобто ніякої програми не підготовлено.myzey3

28 жовтня 1944 року за західного регіону України – Закарпаття – були витіснені угорські та німецькі війська зусиллями Першого та Четвертого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції.

20 жовтня 2009 року тодішній президент України Віктор Ющенко підписав указ, згідно з яким цей день було обрано національним святом, під час якого українці мають можливість всенародно відзначити визволення Батьківщини від фашистських загарбників та вшанувати героїчний подвиг і жертовність Українського народу у Другій світовій війні.

«В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму», - зазначено на сайті Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Перші населені пункти України на східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви (5 липня – 23 серпня 1943 року).

23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони. Кульмінацією битви за Дніпро стало визволення Києва від гітлерівців.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій.

Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року ) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. В ході Великої Вітчизняної війни бойовими нагородами було відзначено близько 2,5 млн. воїнів-українців.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #ветеран #указ
Оголошення
live comments feed...