16:18, 27 жовтня 2016 р.
З 1 січня 2017 року в Броварах почне працювати страхова модель медицини
У пацієнтів буде можливість отримувати пакет гарантованих медичних послуг, обирати лікаря та заклади, у яких вони хочуть лікуватися, пояснюють представники МОЗ. Хоча і без страхової медицини пацієнти мало право отримати медичну допомогу у будь-якому закладі. Та й лікаря обирати теж.
Тому варто звернути увагу на інше пояснення чиновників: основа впровадження страхової моделі – зміна системи фінансування охорони здоров’я. Тобто первинну допомогу усі, хто мають медичну страховку, можуть отримувати безплатно.
Поки що робота над розробкою стандарту, який визначатиме первинну ланку, тільки ведеться, і вона ще не регламентована.
«Національна агенція медичного страхування і постачальник первинної медичної допомоги укладуть договір, де одна сторона відповідатиме за стандарт, а друга – за фінансові умови. Все має бути чітко регламентовано», - пояснюють у МОЗ.
А контролюватиме відповідність медичним протоколам Національна агенція медичного страхування, яка є незалежним центральним органом виконавчої влади. У МОЗ вважають, що контроль буде неупереджений, бо агенція не володіє медичними закладами.
Вже підготовлена Постанова Кабміну і зараз вона знаходиться на погоджені, стосовно того, що Національна агенція створюється у вигляді центрального органу виконавчої влади. У кожній області України буде працювати своє відділення агенції. Спочатку хотіли зробити більше, але вирішили, що треба економити кошти.
Серед плюсів страховки – щорічне обстеження. Воно не буде примусовим, але у МОЗ обіцяють проводити профілактичну роботу, щоб населення саме розуміло необхідність регулярної діагностики.
А ще у МОЗ обіцяють, що сімейний лікар (ще одне нововведення нової системи) будуть направляти не до кумів, а до професіоналів. Хоча визнають, що такі випадки можуть траплятися, проте в новій системі вони будуть скоріше винятком, аніж правилом.
«Страхова модель дозволить максимально відслідковувати рух коштів, які отримує лікар і це дозволить бачити, як часто до нього повертаються пацієнти й чи є він ефективним.»
Страхова медицина не буде включати в себе закупку обладнання для лікування, в 2017 році держава продовжить фінансування таких статей. Але реформи будуть продовжуватися, а поки що будуть шукати кошти.
Для лікарів страхова медицина теж несе свої плюси. МОЗ обіцяє максимально спростити процедуру ліцензування медичної практики, щоб лікарі мали змогу відкривати приватні кабінети.
Крім того, Міністерство охорони здоров'я не буде розпоряджатися коштами. «Це не є його функцією. В Україні також кошти підуть через систему національного страхування, а МОЗ буде розробляти політику», - пояснили фахівці.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:47
10 грудня
11:53
10 грудня
Чому MONPARK цієї зими стане улюбленим місцем у Києві
Новини компаній
09:00
10 грудня
19:48
6 грудня
live comments feed...