На Симона Петлюри встановлюють загальний лічильник газу – як тепер зміняться розрахунки?

Тепер всіх попереджають, що покидаючи квартири варто відключати газ повністю і перекривати вентилі. Комунальники обіцяють, що за день все буде зроблено.

Мешканці будинку виявилися не готові до відключення. Дехто скаржиться, що навіть не встиг доварити борщ.

Між тим, Постановою Кабміну №46 від 27 лютого 2016 р. про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку, регламентовано оплату газу по таким лічильникам.

«Рішення про необхідність об'єднання споживачів в єдину групу приймає оператор газорозподільної системи», - пишеться у Постанові. До речі, влітку і кількох городах України, де встановлювали такі лічильники, мешканці буквально повставали проти примусової необхідності розраховуватися по принципу «один за всіх, усі за одного».

Тому варто знати, що у тій же Постанові є й такий пункт:

«У разі незгоди власника квартири (будинку) розраховуватися за спожитий газ за показаннями будинкового вузла обліку на будинок (групу будинків) він може встановити квартирний лічильник газу (вузол обліку) окремо на квартиру (будинок) за власні кошти.»

А от якщо зі споживачів почнуть збирати кошти за установку спільного лічильника, це буде порушенням тієї ж Постанови, де чітко вказано:

«Встановлення будинкового вузла обліку, в тому числі витрати на проектування, монтаж, здійснюється за кошти сторони, яка ініціювала встановлення такого вузла обліку.»

А у п.5 цієї Постанови чітко вказано, як будуть сплачувати за спожитий газ усі, хто проживає у будинку:

Обсяги спожитого мешканцями будинку (будинків) природного газу, обладнаного будинковим вузлом обліку, визначаються:

1) у будинках, де не встановлено квартирних лічильників газу, - за показаннями будинкового вузла обліку з подальшим розподілом обсягів спожитого газу між споживачами пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні;

2) у будинках, де крім будинкового вузла обліку частково встановлено квартирні лічильники газу:

  • для споживачів, що мають квартирні лічильники газу, - за показаннями таких лічильників;
  • для споживачів, що не мають квартирних лічильників газу, - за показаннями будинкового вузла обліку, з яких виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу, встановлених у цієї групи споживачів, з подальшим розподілом такої різниці оператором газорозподільної системи між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі або іншому ізольованому житловому приміщенні.

У разі розміщення в багатоквартирному будинку об'єктів юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців відпуск газу для таких споживачів здійснюється лише у разі встановлення та прийняття в експлуатацію в установленому порядку окремого для них вузла обліку природного газу. Показання таких вузлів обліку виключаються з показань будинкового вузла обліку під час визначення обсягу споживання газу за розрахунковий період.

Кількість осіб у квартирі, іншому ізольованому житловому приміщенні для проведення розрахунку та розподілення спожитих обсягів газу визначається відповідно до кількості зареєстрованих осіб. Інформація про зміну їх кількості подається побутовими споживачами оператору газорозподільної системи до 25 числа місяця, що передує розрахунковому. Відповідальність за своєчасність та достовірність поданої інформації несе побутовий споживач, що її подає. У разі подання такої інформації із запізненням - вона враховується в наступному розрахунковому періоді без перерахунку минулих періодів.

За відсутності зареєстрованих у квартирі, іншому ізольованому житловому приміщенні осіб та відомостей щодо офіційного припинення газопостачання на квартиру (будинок) облік спожитого газу здійснюється з розрахунку на одну особу.

Мешканцям будинку варто знати, що вони мають право бути присутніми, коли представники оператора будуть знімати показання лічильника:

«П.6. Зняття та фіксація показань будинкового вузла обліку на будинок чи групу будинків та квартирних лічильників газу (за їх наявності) здійснюються представниками оператора газорозподільної системи та експлуатаційної організації щомісяця відповідно до узгоджених між сторонами договірних відносин щодо зняття показань будинкового вузла обліку та квартирного лічильника газу. Під час зняття показань можуть за бажанням бути присутні представники відповідних державних органів, мешканці будинку.»

Бути присутніми при знятті показань лічильника не завадить, бо якщо виявиться, що реальні показники відрізняються від фактичного споживання газу, доведеться розраховуватися усім будинком:

«П.7. Якщо після зняття фактичних показань квартирних лічильників газу у наступних розрахункових періодах виявлено різницю між нарахованими та фактичними обсягами споживання газу (з урахуванням показань квартирних лічильників газу), вона розподіляється між споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, пропорційно кількості зареєстрованих осіб. Такий перерахунок проводиться в періоді, в якому виявили різницю.

Інформація про такий перерахунок повинна відображатись у платіжних документах чи в інший доступний для споживача спосіб.»

Враховує Постанова і той випадок, коли лічильник взагалі вийде з ладу. У цьому разі сплачувати за спожитий газ доведеться з приблизних розрахунків, що має свої мінуси:

«П.8. У разі виявлення представниками оператора газорозподільної системи порушень, пов'язаних з виходом з ладу будинкового вузла обліку, обсяг спожитого газу споживачами, які не мають квартирних лічильників газу, визначається згідно із середнім обсягом споживання газу за три попередні місяці до моменту виходу з ладу будинкового вузла обліку.

У такому порядку здійснюється визначення обсягу спожитого газу до моменту усунення порушень.»

Тим, хто має пільги з оплати, перейматися не варто:

«П.10. Споживачі, які мають пільги з оплати житлово-комунальних послуг та які отримують субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, розраховуються за спожитий газ відповідно до законодавства.»

14 переглядів у липні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Відгук - це думка або оцінка людей, які бажають передати досвід або враження іншим користувачам нашого сайту з обов'язковою аргументацією залишеного відгука. Ваш відгук допоможе багатьом прийняти правильне рішення Коментарі призначені для спілкування та обговорення, а також для роз'яснення питань, що цікавлять

Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образ; безпосереднє порівняння з іншими конкуруючими компаніями; безпідставні заяви, що ображають діяльність компанії і / або її послуги; розміщення посилань на сторонні інтернет-ресурси; реклама та самореклама.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань