16:19, 22 жовтня 2016 р.
Чим годують броварських дітей у садочках та школах
Звичайно, що кухарям дошкільних та шкільних броварських закладів треба готувати не тільки смачну, але й корисну їжу. Та чи так це насправді? Щоб їжа для дітей була корисною, їм треба дотримуватися вікових і цінових норм харчування.
Усі страви подаються, дотримуючись вагової норми, щоб зберігся баланс кількості жирів, білків та вуглеводів. Показники калорійності також не повинні перевищувати чи бути нижче норми.
«Бувають випадки завищеної калорійності. Так буває, якщо м’ясо замінюють картоплею. Але це не ті калорії. У дитячому харчуванні мають бути натуральні продукти. Не сосиски, а курка, не рибні котлети, а натуральна риба», – каже завідувач відділу лабораторних досліджень Віталій Прокопенко.
Кабмін прописав норми харчування та заміну продуктів за їх енергоцінністю. Тобто, м’ясо можна замінити на печінку чи рибу, яйця – на кисломолочний сир та молоко, а свіжу капусту — на цвітну чи квашену.
Слідкувати за цим повинна брокеражна комісія, члени якої займаються перевірками калорійності страв, їхню якість та порядок закладання продуктів. Меню для навчальних та дошкільних закладів розробляє технолог Управління освіти та науки, допомагають медичні сестри та кухарі, потім все це треба позгодити з санітарною службою.
«На кожний навчальний заклад розробляються технологічні картки приготування страв, що намагаємося зараз удосконалити. Працюємо над урізноманітненням меню. Хочемо, щоб страва містила не тільки відповідну кількість калорій, набір продуктів, але й мала естетичний та привабливий вигляд», — каже головний спеціаліст відділу загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти Марія Спичак.
Меню у закладах, де є діти, повинно бути різноманітним, повторювати одну й ту саму страву можна не частіше, ніж раз на два тижні. Також, дітям слід давати чисту воду, яка була рекомендована інститутом екології.
«Перед сном, з метою профілактики захворювання верхніх дихальних шляхів даємо діткам мед. А ще додаємо до страв висівки, що виводять радіонукліди», — ділиться завідувачка садочку «Барвінок» Надія Шашенок.
«У складанні меню ми враховуємо, щоб був необхідний підбір продуктів. До меню включаємо домашню випічку, вареники та зрази. На зиму заморозили сливи, заквасили капусту, огірки. Якщо чогось не вистачає — швидко замінюємо. Немає м’яса – даємо яйця», — розповідає виконувач обов’язки завідуючої садочка «Золота рибка» Тетяна Корпина.
У шкільних закладах пропонують різні страви – від супів до запіканок.
«Моя улюблена страва у шкільній їдальні – дієтичний плов. Він дуже смачний. Також люблю поласувати гороховим пюре. Такого вдома не готують», – каже директор НВК Андрій Холодний. За його словами, дітей годують у межах виділених коштів досить повноцінно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Українські чиновники проходять навчання з розслідування злочинів у сфері криптовалют
Новини компаній
15:00
20:04
Вчора
15:59
Вчора
16:47
10 грудня
Оголошення
live comments feed...