• Головна
  • Підприємствам Броварів варто приготуватися до перевірок військового обліку
18:30, 21 жовтня 2016 р.

Підприємствам Броварів варто приготуватися до перевірок військового обліку

Рішення було прийнято з урахуванням методичних рекомендацій Київського обласного військового комісаріату. Згідно з ним буде створено комісію для проведення перевірки та уточнення (відновлення) військового обліку на підприємствах (незалежно від форми власності та підпорядкування), в державних установах всіх категорій, органах дізнання та досудового слідства.

У складі комісії будуть:

  • Ноженко В.А. – військовий комісар, полковник, голова комісії;
  • Кузнєцов К.В. – керуючий справами виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області, (у випадку відсутності повноваження члена комісії покладаються на Виноградову Л.М. – заступника міського голови);
  • Григорьянц М.В. – капітан Броварського об’єднаного міського військового комісаріату;
  • Отрох Р.Є. - капітан Броварського відділу поліції ГУНП в Київській області;
  • Галай Л.В. – інспектор с кадрів Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги (у випадку відсутності повноваження члена комісії покладаються на Пісменюка М.М. – інженера з охорони праці Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги).

Головою комісії буде розроблено графік проведення перевірок, за результатами яких буде вжито заходів. Контроль за виконанням рішення міський голова залишив за собою.

Закон України №2232 «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 року кілька разів змінювався. Зараз у ньому чітко врегульовані питання, що стосуються взаємовідносин між державою і громадянином під час виконання ним військового обов’язку або проходження військової служби, та реалізації заходів щодо комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом.

Військовий облік усіх призовників і військовозобов’язаних ведеться постійно за місцем їх проживання та праці. Підприємства, установи і навіть навчальні заклади, а також організації незалежно від підпорядкування і форм власності на зобов’язані:

  • забезпечувати виконання військового обов’язку громадянами України (ч. 7 ст. 1);
  • подавати у строки, встановлені Кабінетом Міністрів України, до відповідних районних (міських) військових комісаріатів (далі — військкомат) списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць (ч. 5 ст. 14);
  • вести персональний облік призовників і військовозобов’язаних (ч. 4 ст. 34);
  • забезпечувати своєчасне прибуття громадян до призовних дільниць на вимогу військкоматів (ч. 8 ст. 15, ч. 1 ст. 38);
  • повідомляти у семиденний строк військкомати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних (ч. 1 ст. 38).

Військовозобов’язаними вважаються ті особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави (ч. 9 ст. 1 Закону № 2232).Призовники — особи, приписані до призовних дільниць (ч. 9 ст. 1 Закону № 2232).

Виконання обов’язків щодо ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників та бронювання військовозобов’язаних за підприємствами на період мобілізації та воєнного часу відповідно до «Положення про військовий облік військовозобов’язаних і призовників» покладається на:

  • Військово-обліковий персонал, який формується за такими нормами:
  • один працівник — за наявності на обліку від 500 до 2000 військовозобов’язаних і призовників;
  • два — від 2000 до 4000 військовозобов’язаних і призовників;
  • три — від 4000 до 7000 військовозобов’язаних і призовників, на кожних наступних 3000 осіб — по одному працівнику;
  • Одного з працівників кадрової служби — за наявності на обліку менше 500 військовозобов’язаних і призовників з установленням доплати в розмірі до 50% посадового окладу.

Відповідальність за порушення порядку військового обліку

Керівники, інші посадові особи підприємств та громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності, неприбутті за викликом до військкомату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов’язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом (ст. 42 Закону № 2232).

Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі — КУАП) передбачено накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі:

  • неподання щорічно в строки, встановлені Міністерством оборони України, до відповідних військкоматів списків працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць (ст. 2112);
  • прийняття на роботу військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання (ст. 2113);
  • незабезпечення на вимогу військкоматів сповіщення військовозобов’язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати або перешкоди їх своєчасній явці на збірні пункти чи призовні дільниці (ст. 2114).
  • Повторне протягом року вчинення порушень (ст. 2112–4 КУАП), за які особу вже було піддано адміністративному покаранню, тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #підприємства #перевірки
Оголошення
live comments feed...