10:07, 17 жовтня 2016 р.
Броварчанам варто не забувати про нові правила реєстрації
Зроблено ще один крок на шляху до децентралізації влади: відтепер місцеві ради самостійно реєструватимуть осіб за місцем проживання. При цьому, існуюча реєстрація громадян залишається чинною і жодних переоформлень не потребує.
Відділ реєстрації місця проживання у Броварах розташований за адресою: бульвар Незалежності, 3. З 7 квітня реєстрація відбувалася вже в повному обсязі за новими правилами. У Кабміні нові правила пояснили просто:
«З метою реалізації повноважень органів місцевого самоврядування щодо виконання своїх функцій з реєстрації осіб Урядом прийнято єдині для всіх правила реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Також затверджено форми необхідних для цього документів та порядок передачі органами реєстрації інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування до Єдиного державного демографічного реєстру.»
Відповідно зі змінами повноваження у сфері реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб делегуються органам місцевого самоврядування (виконавчому органу сільської, селищної або міської ради, сільському голові (у випадку, коли відповідно до Закону виконавчий орган сільської ради не утворено) - органу реєстрації).
Згідно чинного законодавства реєструватися повинні як іноземці, так і громадяни України, якщо вони знялися з реєстрації в одному місці і прибули на проживання до іншого. Законом відводиться 30 днів на те, що людина знайшла час зайти до відділу реєстрації.
Можна відправити свого представника зареєструвати нове місце проживання, але повноваження представника повинні бути підтверджені нотаріально.
У відділ реєстрації місця проживання особа або її представник подає:
- Заяву – зразок заяви видають у відділі реєстрації, також він є на сайті Урядового порталу.
- Документ, до якого вносяться відомості про місце проживання.
- Квитанцію про сплату адміністративного збору, розмір якого змінюється залежно від того, коли звернувся громадянин. Якщо у відтерміновані законом дні, то 11,71 грн., якщо з запізненням, то 35,14 грн.
Якщо реєстрація проводитиметься водночас зі зняттям з минулого місця проживання, то сплачувати доведеться лише один раз.
Документи, які підтверджують можливість та право бути зареєстрованим за означеною адресою:
- Свідоцтво про право власності, або будь-який інший документ, що підтверджує право проживання.
- Довідка про перебування або взяття на облік у спеціалізованому соціальному закладі, установі соціального обслуговування – довідка про взяття на обслуговування в установі;
- Довідка про проходження служби у військовій частині (для військовослужбовців, крім строковиків);
- Військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
Варто зазначити, що переєструватися доведеться і у військовому комісаріаті, куди треба прибути у перші дні після зміни місця проживання, якщо це інший регіон.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Українські чиновники проходять навчання з розслідування злочинів у сфері криптовалют
Новини компаній
15:00
Вчора
20:04
12 грудня
19:30
12 грудня
15:59
12 грудня
16:47
10 грудня
ТОП новини
Оголошення
00:16, 11 грудня
00:16, 11 грудня
live comments feed...