• Головна
  • Якою буде школа майбутнього у Броварах?
12:03, 14 жовтня 2016 р.

Якою буде школа майбутнього у Броварах?

p>4 жовтня у Броварській міській раді презентували передпроектні роботи, які проводяться для будівництва нової загальноосвітньої школи у м. Бровари по вул. Симоненка. Поява ще одного шкільного закладу пов’язана з реалізацією концепції «Нова освітня платформа у Київській області».

Презентацію відвідали міський голова Ігор Сапожко, заступник міського голови Лариса Виноградова, депутати Київської обласної ради від м. Бровари та представники депутатського корпусу міста. Присутні архітектори презентовали 15 різних проектів нової школи, які пройдуть оцінку експертів. Після цього тим авторам ескізів, які будуть відібрані як найбільш вдалі, буде запропоновано змінити проекти, щоб вони відповідали технічним завданням.

У Броварах наразі функціонує більше десяти шкіл, але учням все одно доводиться працювати у дві зміни. У місті постійно йде забудова, заселяються нові родини, кількість дітей зростає. Доводиться постійно шукати шляхи для того, щоб забезпечити їх умовами для навчання.

Побудова ще одного навчального закладу повинна допомогти зняти навантаження з вже існуючих шкіл. Архітектори виявили неабияку фантазію та творчо підійшли до завдання, намагаючись створити дійсно школу майбутнього, яка своїм зовнішнім виглядом буде демонструвати відхід від старих штампів та готовність освітян рухатися уперед не тільки у реформуванні шкільних програм.

«Унікальність нашого проекту полягає в тому, що ми врахували побажання, в першу чергу, дітей, також іноземних студентів та викладачів», - розповів архітектор Андрій Шевченко. – «Ми поєднали їхні ідеї та наш професіоналізм у проекті»».

На думку ще одного претендента на перемогу у підготовці проекту школи архітектора Володимира Бондаренко броварчани звикли до великої кількості учнів у класах, а їх повинно бути не більше 25.

«Різко треба зменшити кількість учнів у класах», - зазначив Володимир Бондаренко. – «Їх повинно бути не більше 25. Ми хочемо чітко виконати всі вимоги державних будівельних норм та додати до них побажання вчителів та директорів шкіл».

Місцеві жителі задоволені тим, що вже скоро у Броварах виникне ще один навчальний заклад. Це дійсно допоможе трохи зменшити кількість учнів у існуючих школах, тим більше, що навчання у дві зміни шкодить стану здоров’я дітей. Коли діти перевтомлюються, нервуються, це погано впливає і на батьків. До того ж , вечірні зміни ще додають нервів, пояснюють батьки, адже дітей треба або постійно забирати та супроводжувати додому, або хвилюватися, поки вони не прийдуть.

Поки архітектори працюють над проектами класів, зони для ігор та привабливих фасадів, керівництво Київської області обмірковує, як змінити сам навчальний процес, щоб досягти отримання найбільш ефективного результату навчання. Дітям повинно бути цікаво вчитися, вважають посадовці.

 «Потрібно, щоб діти не сліпо «зазубрювали» шкільний матеріал, а ставали особистостями», - підкреслив перший заступник голови Київської облдержадміністрації Лев Парцхаладзе. – «Саме тому з 1-го по 4-ий класи не буде домашніх завдань, не буде екзаменів. Зараз у нас докорінно змінюється методика навчання. Буде багато предметів, викладання яких буде двомовне: українською та англійською. Якщо взяти до уваги сьогоднішні уроки іноземної, то це 70% читання та граматика, а ми прагнемо, щоб 70% було виділено на вдосконалення розмовних навичок».

Школу почнуть будувати вже найближчого літа. Гроші – 20-30 млн грн. – скоріше за все, виділить місцевий бюджет. Але спочатку треба вирішити, який же проект буде обрано, як той, що найбільше заслуговує уваги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #школи #проекти #навчання
Оголошення
live comments feed...