Кожному з нас, навіть не власнику автотранспортного засобу, доводиться щодня по кілька разів на день споглядати звичайні автомобільні номерні знаки, які можна замовити в спеціалізованій компанії znaki.net.ua за посиланням изготовление автономеров киев. Всі автолюбителі Броварів знають, куди звертатися, якщо буде потрібно замовити виготовлення дублікатів автономерів замість втрачених, сувенірних автомобільних номерів або просто знадобиться відреставрувати старі автономери.

Однак не всім відомо, що номери бувають і незвичайні або унікальні. Згадаймо, наприклад, як виглядали номера на автомашині першого космонавта в світі. Першій людині, що побувала в космосі, Юрію Гагаріну, після його повернення на планету, як всесвітній знаменитості і герою, пощастило стати власником новенького автомобіля «Волга». У комплект до заслуженого по праву подарунку входив і набір унікальних державних реєстраційних знаків, виготовлених за спецзамовленням. Комбінація цифр на автономері (12-04) уособлювала той день, коли Юрій Олексійович полетів в космос. Ініціали ж космонавта (ЮАГ) використовувалися в якості позначення серії. Що стосується наступних космонавтів, то на іменних номерах їх автомашин були збережені букви ЮАГ в якості індексу, що позначає автопарк «Зоряного містечка». Комбінаціями цифр продовжили маркувати конкретні дати космічних польотів.

Якщо говорити про час і місце появи традиції видачі «іменних» номерів, то перші подібні номери з'явилися в Сполучених Штатах ще на зорі епохи автомобілебудування. Сьогодні ця традиція набула широкого поширення в багатьох країнах. Офіційно номерні знаки, супроводжувані унікальним авторським текстом, тепер можна отримати британським, німецьким, французьким, бельгійським, швейцарським, фінським, аргентинським, індонезійським громадянам за додаткову плату.