Сьогодні багатьох цікавлять інвестиції в Україну, однак не зовсім зрозуміло, який саме проект вибрати. Що ж являє собою інвестиційний проект? Оскільки інвестиційний проект, в першу чергу, проект, тому він має всі ознаки цього документа. А ознаки проекту в подальшому можуть інтерпретуватися в застосуванні до інвестиційної діяльності.

Будь-який проект характеризують:

  • тимчасові обмеження;
  • вартість проекту;
  • унікальний результат;
  • алгоритм реалізації по етапах і в часі.

Ці характеристики в повній мірі притаманні інвестиційним проектом. Але інноваційний проект не набір документів, як намагаються досить часто його представити деякі автори. Інвестіціоний проект це реклама та опис ідеї проекту, комерційну пропозицію інвесторам і оцінка його ефективності, керівництво до реалізації проекту і бізнес-план функціонування інвестиційного об'єкта. Це комплекс заходів учасників проекту по досягненню, поставленої в проекті, цілі. Все це об'єднує поняття інвестиційного проекту.

Основна мета інвестиційного проекту, для будь-якого інвестора, полягає в максимізації прибутку від вкладень в капітал, об'єкт. Навіть інвестуючи в соціальні об'єкти, інвестор передбачає збільшення прибутку в майбутньому на виробничих об'єктах, через поліпшення соціальних умов працюючих, куди він вклався.