Спальня це одна з невеликих кімнат у квартирі. І звичайно ж, незважаючи на недолік простору, хочеться, щоб вона була затишною та комфортною, щоб речі не були розкидані по кімнаті, а акуратно лежали на своєму місці в шафі, а при необхідності їх можна було легко знайти. Тому дизайнери все частіше рекомендують замість звичайних шаф для одягу, встановлювати шафи-купе на замовлення. Це дозволяє зберегти порядок в приміщенні, а також використовувати його простір на одній із стін від підлоги до стелі. Крім того, не можна не відзначити той факт, що шафа-купе в інтер'єрі спальні виглядає свіжо, стильно та сучасно.

До того, як почати вибирати шафу, або замовляти її виготовлення, потрібно визначитися з розмірами даних  меблів, їх форми та місця розташування. Шафа може бути окремим предметом корпусних меблів, або її конструкція може бути вбудованою. Каркас шафи складається з бічних стінок, задньої частини, дна, стелі та фасаду. Її можна поставити в будь-яке зручне місце, але при цьому необхідно робити невеликі відступи від стін, за рахунок цього простір в маленькій кімнаті стане ще менше.

Тому для спальні більше підходять шафи-купе, вмонтовані в нішу, встановлені поруч зі стіною, або в кутку. В таких шафах частиною каркаса можуть бути стіни кімнати, підлогове покриття та стеля приміщення. При такому варіанті для обробки стін можна використовувати гіпсокартон, так, як м'який матеріал просто не витримає великих навантажень. Вбудовані шафи дозволяють скоротити витрати на їх виготовлення, та робити монтаж в приміщеннях будь-якого розміру, але їх не можна пересувати в інше місце.

При виборі шафи велику увагу приділяють її внутрішньому устрою: наявності поличок, висувних ящиків, глибині шафи. У ній повинні бути поперечини для вішалок одягу, полиці для взуття, сезонного одягу, ковдр, постільної білизни. В окремих шафах передбачають полиці для книг, дисків та дитячих іграшок, а також відсіки для прасувальної дошки, праски та переносної сушарки для білизни.

Також потрібно розуміти, що дизайн шафи повинен відповідати оформленню спальні, а її колір гармоніювати з кольором шпалер та інших меблів у кімнаті. Благо, сучасні оздоблювальні матеріали дозволяють використовувати для обробки фасаду різні види шпону, ротанга, пластику, скла та інших матеріалів, що без проблем дозволить вписати новоявлені меблі в будь-який інтер'єр спальні. До речі, в маленькій спальні можна зробити вибір на користь дверей з дзеркалом, такий прийом дозволить візуально збільшити розміри приміщення.