Розмір житлового приміщення належить до категорії тих факторів, які не повинні відображатися на комфорті та зручності під час проживання в ньому. Незалежно від того, буде це велика по площі територія або ж маленьке приміщення, в них повинно бути все необхідне для того, щоб забезпечити комфортне життя. Для цього потрібно не тільки бажання власників житлового приміщення, але й допомога спеціалістів, які працюють в такому місці, як студія дизайну. Саме дизайнери допоможуть створити привабливий та комфортний дизайн інтер’єру житлового будинку будь-якого розміру.

Особливості облаштування вітальні

В умовах обмежених квадратних метрів таке приміщення, як вітальня, часто буває виключеним. Не дивлячись на це, вона все одно повинна бути, адже досить складно представити зустріч з друзями або тихий сімейний вечір без знаходження в спеціально обладнаному для цього процесу місці.

Найкращим варіантом для приміщень з невеликою площею буде суміщення вітальні разом з кухнею або ж покоєм для сну. При цьому дуже важливо чітко виділити функціональні зони. Варто відмовитися від досить об’ємних предметів меблів. Сюди потрібно обрати компактний стіл, невеличкий кутовий диванчик та інші негабаритні предмети інтер’єру, якщо дозволяє простір.

Особливості облаштування покою для сну та кухонного простору

Реалізувати повноцінний відпочинок можливо тільки при налагодженні міцного сну. В умовах житлового приміщення з невеликою площею існує декілька варіантів для правильного оформлення дизайну інтер’єру, особливо якщо це приватний будинок. Тут можливі наступні варіанти:

  • облаштувати місце для відпочинку та сну на території мансарди, але завчасно потрібно подбати про утеплення даху;
  • у вітальні розмістити диван-трансформер;
  • використати найменшу кімнату в житловому приміщенні, установив у ній ліжко від стіни до стіни.

Найбільшу кількість фантазій реалізувати на практиці можливо в умовах кухонного простору. Тут можна використовувати вбудовану техніку, полки, які розміщуються на бічних панелях шкафів та велику кількість гачків, на яких можна розміщувати посуд.

Особливості ергономічного зонування приміщення

Для того, щоб виконати максимально ергономічне зонування житлового приміщення з невеликою площею, рекомендується застосовувати наступні елементи:

  • барна стійка;
  • перегородка, виконана із скла;
  • занавіски;
  • стелажі, які облаштовані для зберігання великої кількості невеликих предметів.

При цьому досить часто виникає питання про те, які види меблів раціонально застосовувати для облаштування інтер’єру у невеликому за площею приміщенні. Тут можна виділити складні стільчики та столи, дошка для прасування одягу, дивани, облаштовані висувними шухлядами, розсувний стіл для обіду, вмонтована гардеробна система та інші елементи, які будуть займати невелику кількість вільного простору. Варто пам’ятати, що облаштувати дизайн інтер’єру невеликого житлового приміщення можливо, головне прикласти до цього процесу час та сили.