Медичне функціональне ліжко — чудове рішення для реабілітації пацієнтів після хвороби, травми, з інвалідністю. Такі конструкції забезпечують високий рівень догляду та обслуговування лежачих хворих. Вони мають суттєві відмінності від класичних домашній конструкцій, можуть складатися з кількох секцій, які змінюють положення.
Переваги конструкцій перед звичайними ліжками
Застосування медичного ложа:
- забезпечує комфортне розташування інвалідів та лежачих хворих;
- позитивно впливає на час та якість відновлення пацієнтів з травмами;
- зменшує зусилля доглядальниці й рідних під час проведення гігієнічних та санітарних процедур;
- сприяє покращенню мікроциркуляції крові, протидіє утворенню пролежнів.
Якщо хворий хоча б частково рухається, моделі з електроприводом дозволяють йому самостійно обслуговувати себе, використовувати туалетне обладнання, змінювати конфігурацію секцій і застосовувати таймер автоматичних перевертань вночі.
Особливості медичних ліжок
Багато моделей складається з декількох секцій для зміни конфігурацій та положення хворого. Керування режимами та функціями ліжка відбувається за допомогою електричного або механічного приводу.
Ліжка з електроприводом зручніші порівняно з механічними. Вони дозволяють пацієнтам самостійно керувати ними пультом. Це дає їм відчуття впевненості та психологічний комфорт.
Чим більше секцій має ложе, тим більше у нього можливостей та функцій. Так, 4 секції дають можливість змінювати положення головної, ножної, тазостегнової та серединної частини тіла. Кількість відсіків у медичних ліжках для лежачих хворих буває від 1 до 4. Існують й моделі для людей із надмірною вагою та збільшеною шириною ложа до 120 см.
Конструкції також мають відмінності й за комплектацією. Деякі з них можуть оснащуватися вбудованим туалетним пристроєм, столиком, протипролежневим матрацом, ванночкою для миття голови, інфузійною стійкою.
Які режими мають медичні ліжка для інвалідів
Регулювання висоти ліжка дає можливість зручно проводити огляд лікарем, гігієнічні та санітарні процедури, сідати та ставити ноги на підлогу, якщо пацієнт не лежачий. Крім того, конструкції можуть мати такі режими:
- Кардіо-крісло. Якщо хворий постійно лежатиме, це негативно впливатиме на стан кровообігу. Завдяки режиму кардіо-крісло пацієнт приймає сидяче положення. Це потрібно для профілактики багатьох захворювань, утворення пролежнів, комфортного прийому їжі та перегляду телевізора.
- Бічний поворот. Протидіє утворенню пролежнів у знерухомлених пацієнтів, перевертаючи їх завдяки підйому секцій уздовж ліжка.
- Вертикальний режим. Призначений для підготовки до самостійної ходьби пацієнтів після періоду реабілітації (при розсіяному склерозі, інсульті та інших захворюваннях).
- Положення Фаулера. Моделі з режимом Фаулера сприяють фізичному відновленню та одужанню, оскільки кут нахилу секцій точно розрахований для максимальної реабілітації. В такому становищі легше дихати, не спати і спілкуватися з відвідувачами.
- Режим Транделенбург. Дозволяє розташувати голову нижче ніг, під кутом 45 градусів. Використовується під час проведення певних медичних процедур.
- Функція Антитренделенбург. Позиція, протилежна попередній.
Виробники медичних ліжок враховують різні ситуації (травми, захворювання різного ступеню), створюючи власну продукцію. Щоб правильно вибрати ліжко для хворого, варто попередньо порадитися із відповідними фахівцями.