Гра Counter-Strike є однією із найстаріших кіберспортивних дисциплін. Історія командного шутера розпочалася у 1999 році. Турніри з Counter-Strike увійшли в життя гравців на початку 2000-х, і згодом гра зайняла лідируючі позиції на кіберспортивному ринку. Вихід Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) у 2012 році співпав із розквітом онлайн-беттингу, і букмекери практично відразу почали приймати ставки на матчі КС ГО.

Робити ставки CS:GO ви можете на сайті https://ggbetz.com.ua/uk-ua/counter-strike!

Турніри з CS:GO

Counter-Strike є шутером, мета в якому залежить від карт (локацій), на яких відбуваються дії. Режим змагання (5 на 5) завжди відбувається за одним сценарієм: терористи атакують, щоб поставити бомбу, а контртерористи захищають базу, щоб не допустити цього. Для перемоги слід знищити всіх ворогів. Щоб здобути перемогу на карті, одній із команд необхідно виграти 16 раундів.

Після 15 зіграних раундів команди змінюються сторонами. Ті, хто в першій половині грав за терористів, гратимуть за контртерористів і навпаки. Якщо після двох періодів у команд рівна кількість виграних раундів (15-15), призначаються 2 додаткові періоди по 3 або 5 раундів. Список карток може змінюватися залежно від бажань учасників та організаторів.

Counter-Strike завжди входив до числа головних кіберспортивних турнірів, таких як WCG, DreamHack, CPL, IEM тощо. Але розквіт CS як дисципліни припав на вихід CS: GO. Саме за CS:GO стали проводитися великі LAN-турніри з величезними призовими фондами.

Види турнірів з CS:GO

Щорічно у світі проходить близько 100 турнірів високого та середнього рівня. Їх можна класифікувати так:

–  «Мінори» – це турніри низького рівня з невеликими призовими фондами. Проте вдалий виступ на таких змаганнях дає командам шанс пробитися на турніри вищого рівня, де призові обчислюються сотнями тисяч доларів.

–   «Мейджори» – змагання найвищого рівня, на які можна потрапити або за прямим запрошенням організаторів, або через мінорні турніри. За перемогу на таких змаганнях команди отримують найбільше рейтингових очок, а призові сягають мільйона доларів. Офіційна назва цих турнірів Major, і це найбільші змагання у дисципліні CS:GO. Вони проходять 2 рази на рік, як правило, влітку та восени.

Мета будь-якого колективу – потрапити на «мейджор», який проводиться лише кілька разів на рік. Перемогти на «мейджорі» та стати MVP вважається вінцем кар'єри кіберспортсмена у цій дисципліні.