Існує чимало різноманітних освітніх та розважальних дитячих закладів, але всі їх поєднують підвищені вимоги до безпеки. Це стосується необхідності регулярної дезінфекції. Адже дитячі заклади мають ставити собі за мету збереження здоров'я відвідувачів та вживати відповідних заходів щодо профілактики поширення серед них різних хвороб. І тому тут мають використовуватися справді якісні та надійні засоби дезінфекції.

Засоби дезінфекції для дитячих закладів

Дезінфектанти для дитячих закладів: основні аспекти

Для проведення дезінфекційних заходів у дитячих закладах можуть використовуватися лише ті засоби, які містять малонебезпечні речовини. Вони мають ефективно справлятися зі знищенням різних патогенів (вірусів, грибків та бактерій), проте залишатися малотоксичними для людей.

Профілактична дезінфекційна обробка у дитячих закладах виконується щоденно:

  • вологе прибирання підлоги та поверхонь з мийними засобами проводиться увечері, після того, як діти покинуть заклад;
  • також щодня проводиться обробка підвіконь, ручок дверей і шаф, вимикачів;
  • туалетні кімнати, а також місця для їди необхідно прибирати набагато частіше (у школах — після кожної зміни, у дитячому садку — відповідно до графіка);
  • вестибюль також прибирають щонайменше 2 рази на день.

Щомісяця виконується генеральне прибирання, коли дезінфекції піддаються як підлога, так і інші поверхні (стіни, двері, елементи меблів). А за наявності в дитячому закладі іграшок їх дезінфекція повинна здійснюватися щодня, а при роботі з дітьми ясельного віку — двічі на день.

Звичайно ж, прибирання здійснюється виключно за відсутності у приміщенні дітей та їхніх батьків. Скрупульозне дотримання правил дезінфекції є обов'язковим для кожного дитячого закладу.

Як підібрати дезінфектанти для дитячого закладу?

Збираючись купити дезінфектанти для дитячого закладу, необхідно насамперед враховувати сферу їх застосування. Для повсякденного прибирання можна використовувати мийні засоби з дезінфекційними властивостями, наприклад Чистолайн Універсал. Такий засіб є не агресивним, але водночас добре видаляє і бруд, і різні патогенні мікроорганізми. Ще дезінфікувати поверхні, меблі, посуд, іграшки та інші елементи інтер'єру можна за допомогою сильнішого дезінфектанта Вірапав – він справляється з широким спектром вірусів та бактерій, а також грибків.

Для прибирання сантехніки також варто використовувати засоби мийної дезінфекції, наприклад, Чистолайн Ванна кімната. Він не тільки забезпечує видалення всіляких забруднень, але й знищує бактерії та віруси. А для ретельнішої дезінфекції, наприклад, під час генерального прибирання або у разі виникнення в колективі різних хвороб, можна використовувати засоби на основі хлору, наприклад, Санідез.

Для генерального прибирання варто вибрати засіб, який надаватиме ще інтенсивніший вплив і справлятиметься навіть із стійкими вірусами, бактеріями, грибками та спорами. Відмінним вибором буде Септолайн чи Септонорм. Вони витрачаються економічно та забезпечують відмінний рівень дезінфекційної обробки.

Перед застосуванням будь-якого засобу слід ознайомитися з інструкцією щодо його використання. Важливо розуміти, як готувати робочий розчин, скільки часу він повинен знаходитись на поверхні, та чи потрібно його змивати. Звичайно ж, при прибиранні в дитячих закладах потрібно дотримуватися актуальних санітарних регламентів.

Джерело: https://mdmgroup.com.ua/blog/dezinfekcijni-zasoby-dlya-dytyachyh-ustanov