Страх втратити зв'язок з родичами чи друзями – один із головних негативних факторів при переїзді до пансіонату. Це добре відома проблема, тому при переїзді, члени сім'ї завжди знають, що спочатку потрібно намагатися якнайчастіше відвідувати пенсіонера і щоденно телефонувати йому. Для вирішення подібних проблем установа часто організовує заходи на які запрошуються сім'ї постояльців, таким чином відбувається інтеграція молодого покоління в життя пансіонату.

Знайдіть ідеальний будинок престарілих у Києві та інших містах України на Doma-prestarelyh.com.ua. Наш сервіс пропонує широкий вибір затишних та комфортних пансіонатів з урахуванням вашого бюджету та індивідуальних потреб. Зручна система пошуку та детальна інформація про об'єкти допоможуть знайти ідеальне місце для вашого комфортного перебування у столиці.

Спільні заходи з дітьми

Сімейні дні – це чудовий спосіб цікаво та весело провести час у колі рідних та близьких. У приватних будинках для людей похилого віку такі заходи влаштовуються досить часто. Основна їх користь – забезпечення душевного комфорту мешканців установи. Якщо діти та онуки часто відвідують старих, це дозволяє їм позбутися страху бути забутими та почуття самотності.

Особливість спільної участі у заходах полягає у налагодженні відносин. Працюючи на загальний результат як командам, членам сім'ї доводиться багато комунікувати та довіряти один одному. Такі вправи забезпечать кращі стосунки між дітьми та батьками у повсякденності.

Вироби та творчість разом

Тематика сімейного дня може бути найрізноманітнішою, але найчастіше це творчі заходи. Звичайно, люди віком за 80 уже не можуть брати активну участь у спортивних змаганнях, а от в'язати, вишивати, малювати чи ліпити – цілком.

Для того, щоб зробити спільне заняття творчістю однаково цікавим для всіх учасників, до пансіонату часто запрошують професійних художників, скульпторів чи інших ремісників, які можуть дати майстер-клас та належним чином оцінити роботи учасників.

Спогади та передача досвіду

Для того, щоб пенсіонерам було цікаво брати участь у різноманітних заходах, організатори вдаються до хитрощів та обирають ті заняття, якими досконало володіють люди похилого віку. Це може бути ліплення вареників, виготовлення шпаківень, вікторина про ліки чи спів народних пісень. Люди похилого віку більш сприйнятливі до невдач, тому важливо показати їм, що існує безліч тем, в яких вони добре розуміються.

Ігри та розваги

Якщо сімейний день передбачає проведення кількох заходів, то у розкладі обов'язково має бути час для ігор та розваг. Сучасна різноманітність настілок дозволяє захоплююче провести не одну годину часу. Такі ігри, безумовно, сприяють тренуванню когнітивних функцій. Найкраще вибирати ігри на пам'ять та увагу. Це основні проблемні моменти людей похилого віку і за допомогою гри їх можна покращити.

Також до списку розваг можуть входити танці. Люди похилого віку дуже люблять танцювати, тому головне правильно підібрати музику і задати настрій.

Навчання та менторство

Ще одна тема для спільного проведення часу – навчання. Мова може йти про різного роду заняття чи хобі. Якщо хтось із членів сім'ї має унікальні навички, чому б не навчити їм інших. При цьому роль ментора на себе може взяти абсолютно будь-яка людина, від онука, який щойно повернувся з курсів малювання, до дідуся, який має 6 розряд столяра. У процесі навчання ви налагоджуватимете контакт і покращуватимете стосунки в сім'ї.

Навчання та менторство – це хороша універсальна ідея, яка може стати в нагоді не тільки на випадок заходів у будинку для людей похилого віку. Якщо присвятити час ідеї навчити члена сім'ї новій справі, то кожна зустріч буде для вас як персональний день сім'ї.