Ще кілька століть тому печі стали використовуватися в якості елемента централізованої опалювальної системи. На початку 19-го століття водяне опалення стало застосовуватися в житлових будівлях. Водяні гравітаційні системи уперше з'явилися у Великобританії, а потім у Німеччині. Сьогодні в заміських будинках все частіше зустрічаються піч з водяним опаленням, теплові насоси та інші популярні системи, монтаж теплових насосів львів виконується в багатьох випадках.

Розвиток водяної опалювальної системи

Суттєвим недоліком перших водяних опалювальних систем була відсутність запірної та регулюючої арматури. Примітивні конусні крани, не забезпечені прокладками, постійно протікали і доставляли масу незручностей. Перша опалювальна батарея, являла собою металеву коробку з товстими трубами. Опалювальні системи з використанням води під тиском і з температурою, що перевищує 1000С, спочатку застосовувалися виключно у виробничих будівлях для технологічних потреб. І лише потім стали використовуватися в якості опалення.

Коли виконуєтьсямонтаж котельні львів ціни, опалювальні водяні системи отримали широке поширення після розвитку відповідних галузей промисловості. В даний час таке опалення використовується,  як в однотрубній, так і в двотрубній схемі прокладки труб. Найпростішим є варіант гравітаційних систем, в яких циркуляція рідини відбувається завдяки різниці густин гарячої та холодної води. Однак таке опалення може застосовуватися в приміщеннях з невеликими площами. Для підвищення ефективності обігріву використовують монтаж вентиляції ціна та циркуляційні насоси, які дозволяють обігрівати габаритні, та складні конфігурацією приміщення.

Використання теплових насосів

Теплові насоси є пристроями, за допомогою яких тепло переноситься від джерел низькотемпературного тепла до споживача, вже з підвищеною температурою теплоносія. Таким чином, для забезпечення своєї діяльності, тепловим насосам потрібно  джерело низькотемпературного тепла і джерело електричної енергії.