Маємо одразу розчарувати: такого універсального поняття, як "найкращий зелений чай" не існує. Але у цій статті ми розповімо про те, які сорти зеленого чаю рекомендують фахівці для того, щоб закохатися в цей напій.

Ознаки гарного зеленого чаю

Існує безліч сортів китайського чаю. Сортовий чай – це в першу чергу сировина, яка:

  • вирощена у певному регіоні,
  • зібрана у спеціальну пору року та навіть час доби з куща та
  • оброблена за спеціальною технологією.

Якщо хоча б один параметр відрізняється, то чай вже не буде вважатися таким, що належить до певного сорту.

З-поміж елітних сортів зеленого чаю, які вирощуються в Китаї, переважає великолистовий зелений чай з однаковими чаїнками. Важливо те, що елітний сорт, який збирають вручну в Китаї, не буде подрібненим і тим більше не продаватиметься в чайних пакетиках. Найкращі сорти зеленого чаю мають великі листки, трохи окиснені, рівні або зігнуті, але цілі. Середні, дрібні або подрібнені листки також можуть бути смачними, але не є елітними сортами.

Який зелений чай спробувати? ТОП-3 сорти чаю

Зелений чай №1, справжня культурна спадщина, чай-легенда – це Лун Цзін або Колодязь Дракона. Він носить титул «імператорського чаю» та відомий приблизно з VIII століття. Раніше сорт Лун Цзін виробляли виключно з кущів у гірських районах Піка Лева в Ханчжоу, але сьогодні «Колодязь Дракона» також вирощують в інших провінціях Китаю та за його межами, наприклад, у Японії. У гарному Лун Цзін можна відчути ноти орхідеї, запашного горошку, горіхів, смаженого каштану. Колір настою ніжний, оливково-зелений. Чай “Колодязь Дракона” містить багато антиоксидантів (катехінів) та з усіх зелених чаїв у ньому найбільше амінокислоти L-теанін, яка робить присмак дещо мастким. Цей чай м'яко тонізує, освіжає, надихає та дарує ясність думок. А бонусом – очищає організм, зміцнює імунітет та нормалізує обмін речовин.

Інший відомий зелений чай, Бі Ло Чунь або "Смарагдові спіралі весни", формою нагадує спіраль чи равлика. Поверхня сушеного листка вкрита білим ворсом. Але під час заварювання листя розправляється і в якісній заварці можна побачити пуп’янки чайного куща. Справжній Бі Ло Чунь росте в провінції Цзянсу. Унікальні кліматичні умови цього місця, а також родючі ґрунти створили ідеальні умови для культивації цього елітного сорту. Колір настою зазвичай зелений, а смак – свіжий і терпкий. Цей зелений чай відомий своєю здатністю розслаблювати, знімати напругу, покращувати настрій.

Бі Ло Чунь в Україні - https://www.teaworld.in.ua/uk/chayna-tea/grentea/pilouchun-7014

Мао Фен чи Ворсисті вершини Жовтих Гір – це зелений китайський чай, який вирощується в провінції Хунань. Висока вологість та часті тумани сприяють розвитку унікального смаку та аромату сорту. Назва "Мао Фен" означає "Ворсисті вершини", і це пов'язано зі способом вирощування листя чаю. При збиранні чайних листків обрізають самі кінчики, вкриті білим пухом. Мао Фен має дуже делікатний смак та дарує чудовий заряд енергії. Він є дуже популярним з-поміж знавців китайського чаю. Не випадково Мао Фен був офіційним урядовим подарунком: це визнання його високої якості та репутації в китайському суспільстві.

Мао Фен в Україні - https://www.teaworld.in.ua/uk/chayna-tea/grentea/zelenyj-chaj-huanshan-maofen-vorsistye-piki-gory-huanshan-100-g

Не обмежуйте себе лише цими трьома сортами! Китайський зелений чай – це справжня магія, і кожен його вид вартий довіри!

Магазин китайського чаю https://www.teaworld.in.ua/