Через війну, розв'язану росією проти України, в країні оголосили військовий стан та загальну мобілізацію. Проте, в повному обсязі військовозобов'язані у віці 16-60 років є придатними до служби. Як же довести військово-медичну комісію свій статус? Давайте розумітися.

Насамперед, отримавши повістку, кожен громадянин має прибути до військкомату за місцем проживання. Саме тут можна буде пройти медкомісію, а також підтвердити непридатність, якщо вона є. Зрозуміло, люди зіткнутися з великими чергами і щоб перебування в них було трохи веселіше, можна використовувати PM Casino промокод бездепозитний бонус для вигідної азартної гри.

Важливо знати, що в умовах воєнного часу, людина має пройти повторну медкомісію, якщо вона була визнана придатною раніше. І справа не тільки в тому, що колишній висновок був зроблений у мирний час. Обставини, пов'язані зі здоров'ям призовника могли змінитися, адже обов'язкове обстеження має відбуватися раз на 5 років.

Хід проходження військово-медичної комісії

Через відсутність у ТЦК можливостей для проведення лабораторних досліджень їх доведеться пройти в державній поліклініці перед медкомісією. Також варто пам'ятати, що отримання висновку приватної клініки або висновків іншого самостійного обстеження не дає приводу ТЦК виключити людину з військового обліку (висновок про непридатність робить лише військово-медична комісія ТЦК). Отже, перед проходженням лікарів у ТЦК треба зробити такі дослідження:

  • Флюорографія – знімок грудної клітки;
  • Загальні аналізи крові та сечі;
  • Тестування на групу крові та резус-фактор;
  • Кардіограму;
  • А якщо призовникові більше 40 років, треба здати кров на цукор і виміряти внутрішньоочний тиск.

Пройти ці процедури можна у будь-який зручний час, оскільки чітких рамок законом не встановлено. Але, бажано зробити це до наступного відвідування військкомату за датою, вказаною у порядку денному. Також, до медкомісії, ТЦК запитує медичні відомості щодо призовника з державних диспансерів.

За наявності всіх документів призовника повинні оглянути хірург, невропатолог, терапевт, психіатр, офтальмолог, ЛОР, стоматолог і дерматолог. Якщо є медичні показання, можуть знадобитися думки інших лікарів. Відомості про часткову або повну непридатність заповнюються за фактом проходження кожного фахівця.

Що відбувається далі?

Підсумкове рішення про непридатність людини з повним винятком із військового обліку приймає голова медкомісії, ставлячи свій друк та підпис. Для цього потрібно, щоб ВЛК встановила статтю із хвороб, прийнятих Наказом №402, ухваленим у серпні 2008 року, з індексом “а”. Якщо комісії важко встановити точний діагноз, призовника направляють на амбулаторне або стаціонарне лікування в державній медустанові. За підсумками всіх обстежень, людина може отримати "білий квиток" з позначкою "непридатна до військової служби з виключенням з військового обліку".