фото з сайту: palmira.kiev.ua

Виведення із запою: чи так це необхідно?

Для людей, які страждають на алкоголізм, запій часте явище. У цьому стані людина втрачає почуття міри. Вона починає вживати спиртне у великих кількостях. Щоб не допустити трагедії, рекомендовано виведення із запою за допомогою фахівців. Цим займається кваліфікований нарколог із клініки, яка має ліцензію МОЗ. Довіряйте тільки професіоналам.

Чи потрібно виводити із запою?

У сім'ях, де є людина, що страждає на алкоголізм, уже звикли до таких явищ. Тому відмахуються і вважають, що людина "побуянить" і все мине. Насправді виведення із запою необхідне, адже в будь-який момент може настати криза.

Серед причин для проведення процедури - є:

  • Загроза для життя. Рано чи пізно організм виснажує свої ресурси. І чергова тривала пиятика може закінчитися інфарктом або інсультом.
  • Отруєння та пошкодження внутрішніх органів. Особливо страждає від надмірного вживання алкоголю печінка. Вона швидко руйнується і повільно відновлюється.
  • Неадекватність і психози. При тривалому вживанні людина втрачає контроль над собою. Терміново потрібно виводити людину із запою, поки, сам того не усвідомлюючи, пацієнт не накоїв лиха.

Практика показує, що смертність серед осіб, які перебувають у запої, дуже висока. Щоб не допустити трагедії, родичам потрібно ставитись серйозно до проблеми. Два дні вживання алкоголю - це вже привід, щоб лікар-нарколог прибув до вас додому. Він проведе детоксикацію, стабілізує стан пацієнта.

Як виводять із запою?

Це складна процедура, яка вимагає професіоналізму. Лікар нарколог має обстежити пацієнта, перш ніж ухвалить рішення про його лікування. Зазвичай встановлюється крапельниця, яка містить набір препаратів.

Загалом процедура має такий вигляд:

  • Огляд і діагностика пацієнта. Збирається анамнез щодо хронічних хвороб, стажу алкоголізму тощо.
  • Підбирається курс лікування. Призначаються препарати і дозування, необхідне для введення.
  • Лікар спостерігає за пацієнтом, щоб не допустити ускладнень і побічних ефектів.
  • Через годину крапельниця вже починає діяти. Зазвичай через кілька годин процедура завершується. Людині залишається тільки виспатися.

Таким же методом можна зняти похмілля, якщо пацієнт почувається не дуже добре після свят. У рідкісних випадках може знадобитися додатковий сеанс детоксикації.

Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з лікарем.

Автор: Пилипчак Ірина Іванівна (Лікар, журналіст)