Значна частка переглядів будь-якого сайту припадає саме на пристрої, які легко носити із собою. Планшети, телефони допомагають отримати потрібну інформацію та скористатися будь-якою послугою де завгодно, у транспорті, на роботі у перерві, за кером на світлофорі або у пробці. Настільний комп’ютер або ноутбук займають більше місця та потребують підключення до вайфай,  у мобільному завжди є Інтернет і ви впевнені в його стабільності та швидкості. Зробити сайт мобільним не займе багато часу. А команда професіоналів з
https://turboseo.net.ua/ може не тільки оптимізувати існуючі ресурси, а й допомогти у створенні нового проекту з дотриманням вимог Гугла.

Що можна зробити власноруч, а що треба доручити СЕО-команді

Ігнорувати вимоги до мобільної зручності сьогодні буде складно. Спеціальні алгоритми перевірки систем пошуку приділяють більше семидесяти відсотків уваги тому, як ресурс виглядає на телефонах, та мають за мету створення єдиних критеріїв (незалежно від операційної системи пристрою, параметрів екрану, швидкості інтернет-з’єднання та іншого). Без цього сайт не потрапить у топ пошукової видачі та не отримає трафіку відвідувачів. Якщо останній помітно знизився, то СЕО-адаптація під мобільні – перша з послуг, на яку слід звернути увагу.

Впевненому користувачеві Гугл пропонує прозорий та достатньо зрозумілий інструмент аналізу сайту. Це Google Search Console, куди можна додати посилання на сайт, де ви є власником (бо буде потрібне підтвердження через Google акаунт) та отримати класифікований перелік статистичних даних з обраного ресурсу, рекомендації щодо його покращення у мобільній версії.

Існує три шляхи оптимізації сайтів для перегляду на телефоні або планшеті:

  • Раніше власники інтернет-сайтів зікріплювали за мобільною версією окреме посилання, а сам портал представляв собою дуже скорочену та, часто, функціонально спрощену версію основи, з більш зручною навігацією. Але згодом таке рішення стало не рекомендованим пошукачами; 

  • Мобільний додаток як окремий проект або доповнення до десктопної версії – дороге впровадження, що теж потребує чималих зусиль та бюджету на «розкрутку»;

  • Сучасним та найбільш оптимальним рішенням є респонсивний дизайн, тобто зовнішній вигляд сайту, який сам інтелектуально підлаштовується під параметри пристрою, з якого людина його переглядає. Під час аналізу UI/UX мобільна респонсивність виходить на перше місце.

Адаптація під мобільні передбачає роботу з усіма розділами та сторінками, а список помилок та виправлень власник бере з Google Search Console, переключив режим аналітики на відповідного бота.  

Швидкість сайту залежить від кількості та оптимізації контенту. Представлення статей у повному обсязі, «важкі» картинки, посилання на ресурси, що завантажуються довго значною мірою знижує продуктивність. Інші параметри, що вимагають виправлення у мобільній версії, можна переглянути за допомогою інструменту PageSpeed Insights.