На даний момент згідно з податковим законодавством нашої держави кожен підприємець зобов'язаний подавати до відповідних інстанцій декларацію про податок. У документі вказується майновий стан фізичної особи, його точні доходи за місцем реєстрації своєї компанії. Документ подається за певний період в терміни, які встановлює податкове законодавство України. У податкову декларацію також вносяться авансові внески, які здійснює підприємець. Більш детальніше можна дізнатися тут https://www.rc-outsourcing.kiev.ua/

Фізичною особою вважається кожен приватний підприємець, який:

  • пройшов реєстрацію в течії року, згідно встановленого законодавством порядку;
  • перейшов до спрощеної форми оподаткування;
  • відмовився від спрощеної форми оподаткування, подав декларацію з урахуванням звітного періоду, в якому почав власну діяльність або перейшов до спрощеної системи оподаткування.

Декларації про податки необхідно подавати за певний звітний час (календарний рік, що становить 12 місяців) для самозайнятих підприємців – до кінця квітня року, який йде за звітним.

Підприємець обов'язково в декларації про податки крім доходів також вносить інформацію про інші доходи в Україні і за кордоном. Крім цього в декларації фізична особа вказує дані про величину єдиних внесків на обов'язкове соціальне страхування держави, які нараховуються на доходи від діяльності. Розмір даних соціальних страхувань визначається з урахуванням законодавства України.

Що вказується в податковій декларації про рухоме і нерухоме майно

У декларації вказується інформація щодо:

  • нерухомого майна (будинку, квартири, офісу, заміської дачі і так далі);
  • рухомого майна ( мотоцикла, автомобіля, вантажного автомобіля, морського транспортного засобу).

Загалом всього майна, яким володіє платник податків за станом на кінець податкового періоду в Україні, а також в різних зарубіжних країнах, при цьому, враховується категорія об'єкта приватного майна. Кожна категорія об'єкта власності має певний номер, наприклад, земельна ділянка (1), квартира (3), спеціальний вантажний автомобіль (8), житловий приватний будинок (2) і інше рухоме / нерухоме майно.

Всі об'єкти, які входять в категорію приватного майна, вказуються платником податку окремо. При цьому, платник податків вказує наступну важливу інформацію:

  • код рядка;
  • номер категорії, до якої відноситься рухомий / нерухомий об'єкт;
  • місце, де знаходиться нерухоме приватне майно (держава, точна адреса), або модель (марка) рухомого об'єкта (автомобіля, мотоцикла і так далі );
  • рік, коли власник набув право власності на майно, або рік випуску (відноситься до нерухомого приватного майна);
  • всю площу квартири, будинка, котеджу, заміської дачі і так далі (обов'язково вказуються точні дані в м2);
  • розмір частки в площі квартири, будинки, офісного приміщення та іншого нерухомого майна.

Крім цього платник податків надає дані, щодо того здавав він власне майно в оренду або лізинг.