Віскі, як і всі спиртні напої, в першу чергу потрібно вибирати відповідно до своїх смаків (або смаків людини, якій ви хочете його запропонувати). Щоб отримати найкращу пораду від продавця спиртних напоїв, важливо розуміти, які аспекти віскі подобаються більше, а які – менше.

Для початку поставте собі кілька запитань:

  • Вам подобається віскі з інтенсивним характером (наприклад, шотландський скотч) чи м'якший (наприклад, бурбон чи спейсайд)?
  • З високим вмістом алкоголю чи ні?
  • З торф'яним відтінком та димними ароматами?
  • Ви віддаєте перевагу віскі з легкими квітковими нотками або насиченим ароматом, що походить від деревини бочки, що використовується для його дозрівання?

Як тільки ви навчитеся описувати характеристики, які вам подобаються або не подобаються у віскі, вам буде легше вибирати свій напій.

Різний віскі для різних споживачів

Вибір віскі буде різним залежно від контексту, в якому ви хочете насолодитися ним: як аперитив, діжестив або в чистому вигляді. Аперитивний віскі буде досить легким, тоді як дижестивний може бути більш насиченим і складним, наприклад, торф'яний або однобочковий.

Якщо ви хочете відкрити для себе віскі або познайомити з ним когось, долучення до цих нових уподобань має бути зроблене обережно. Тоді ми говоримо про слухняні, округлі та поштиві віскі, такі як купажовані або делікатні односолодові, які пропонують м'яке відчуття в роті.

Географічне походження віскі та характеристики

Деякі любителі віскі прив'язані до певної території та люблять відкривати для себе віскі лише з цієї частини світу. Слід визнати, що певне географічне походження надає напою, що виробляється там, вельми специфічні характеристики.

  • Шотландія народжує на своїх численних винокурнях досить сухий і міцний віскі, іноді торф'яний, із солоними та йодованими нотками;
  • Ірландія пропонує віскі із солодкими ароматами у смаку;
  • Сполучені Штати представляють віскі, відзначені нотами ванілі, карамелі та копченого дерева;
  • Японія виробляє досить вишуканий та технічний віскі, часто трохи пряний;
  • Тайвань віддає перевагу округлому, насиченому і м'якому віскі.

Чи має значення вік під час вибору віскі?

Багато для кого питання віку віскі має важливе значення. Чим воно старіше, тим краще. Але це також не той критерій, який буде вірним для всіх, адже уподобання любителів віскі дуже різні.

Важливо пам'ятати, що вік, вказаний на пляшці, це вік наймолодшої бочки, яка входить до складу віскі. Тому можливо, що до складу пляшки входять також старіші сорти. Щоб напій називався віскі, він має провести у бочці не менше 3 років. У цьому віці можна розливати у пляшки американський бурбон.

Яксні односолодові зазвичай витримують 10 років, купажовані – від 15 до 20 років.

Саме в бочці створюватиметься вся ароматична ідентичність віскі. Чим воно старше, тим ширша його ароматична палітра. Але, знову ж таки, це все справа смаку. Молодші віскі, близькі до ароматів злаків, розкривають стриману фруктовість груші. Ті, кому за 25, завжди розкривають тонкі екзотичні аромати.

Як ви вже зрозуміли, незважаючи на всі поради, все залежить від власного смаку. А як хочеться спробувати щось новеньке, ви завжди можете зайти в інтернет-магазин Vintage та звернутися до консультанта-сомельє за порадою. Розкажіть йому, який саме віскі до вподоби вам або людині, для якої ви обираєте пляшку. І вам обов’язково допоможуть обрати той самий смак серед найкращих сортів напою.