Сучасний ринок нараховує велику кількість швейних приладів, які здатні працювати з тонкими й щільними тканинами, текстильними матеріалами та трикотажем. Але не всі моделі універсальні. У більшості є свої окремі напрямки. Тому, якщо купуєте машинку для роботи з конкретним матеріалом, зверніть увагу на цю статтю. Вона допоможе вам зробити правильний вибір. А якщо потрібна допомога у розв’язанні специфічних питань, зверніться до компанії S-MIR. Це швейний магазин у Києві, який реалізує якісну продукцію та пропонує привабливі ціни.

Якщо працюєте з тканинами

В такому разі підійдуть майже всі типи машинок. Для початківців найкращим варіантом стане електромеханічний прилад. Керування та задання команд здійснюються завдяки коліщаткам та ричажкам, які розміщені на корпусі. Для прокладання нитки присутні вказівки. Це дозволяє швидко налаштувати виріб і підготувати його до виконання роботи. Серед переваг електромеханічних машин виділяють такі:

  • висока надійність приладу;
  • відмінна функціональність;
  • велика сила прижимання лапки, що дає змогу працювати навіть зі щільними тканинами;
  • зрозуміле та зручне розташування елементів налаштування;
  • невелика вартість (якщо порівнювати з іншими різновидами машинок).

Більш професійними вважаються комп’ютерні моделі. Це пристрої, оснащені мікропроцесором та сенсорним екраном. Швейна машина має вбудований мінікомп’ютер, який допомагає задавати команди. Багато процесів автоматизовані. Вибір параметрів для рядків та притискання лапкою виконується комп'ютером. Уся основна інформація виводиться на дисплей.

Виключно цей клас швейних пристроїв має здатність вимітувати декілька видів петель, робити декоративні шви та виконувати безліч інших операцій і функцій. Серед переваг комп’ютерних моделей виділяють такі:

  • великий спектр можливостей;
  • зручне користування;
  • ідеальний результат;
  • швидка робота.

Якщо хочеться створювати красиві й унікальні речі, зверніть увагу на швейно-вишивальну машинку. Вона підходить для шиття речей будь-якої складності. Функціонує з різними нитками та матеріалами. Серед особливостей можна виділити наявність комп'ютерного блоку й можливість розробляти власний дизайн. У пам’яті присутні вже готові малюнки.

Для оброблення країв тканин використовується додатковий пристрій – оверлок. Це спеціальна машинка, яка здатна відтворювати красивий оброблений зріз. Додатково пристрій може зрізати зайві частини тканини. Тому на виході виріб виходить аналогічним фабричним. Така обмітка не тільки гарантує красивий вигляд одягу, але й запобігає осипанню ниток тканини.

Якщо працюєте з трикотажем

Еластичні полотна специфічні. Вони мають переплетення, аналогічне в’язці. Тому працювати з такими матеріалами на звичайних машинках дуже важко. Потрібно встановлювати спеціальні параметри, купувати аксесуари, правильно направляти полотно, яке проходить під лапкою. Як результат, виходить не дуже красивий виріб.

Тому слід підібрати спеціальний пристрій – плоскошовну машину. Головна особливість криється у створенні плоского шва, який виступає оптимальним варіантом для зшивання трикотажних деталей. При розтягуванні готового виробу нитка не буде рватися. Шов розтягується для комфортного одягання, а потім повертається в початкове положення.

Для роботи з трикотажем також підходить коверлок. Це пристрій, у якому поєднуються функції оверлока та плоскошовної машини. Це оптимальний варіант, якщо підбираєте пристрій для ательє.