З метою профілактики та зміцнення здоров'я рекомендується регулярно проходити курс масажу спини. Це дозволяє покращити самопочуття за рахунок того, що знімається напруга з м'язів, досягається розслаблення затискачів, активізується кровообіг. Такий масаж знижує рівень стресу та сприяє виробленню ендорфінів – гормонів щастя.

Кому потрібен масаж спини

Часто на прийом до масажиста йдуть тоді, коли є біль. Але правильніше робити масаж спини до появи болючих відчуттів: це дозволить зміцнити самопочуття та продовжити здоров'я спини. У поєднання з фізичними вправами масаж дає подвійний ефект.

Масаж спини https://slim.ua/uk/masazh-v-kievi/masazh-spini  – процедура механічного впливу на м'язи, завдяки якому знімаються спазми, відбувається подовження м'язів, їхнє розслаблення. В результаті йдуть больові синдроми, підвищується еластичність м'язів, підвищується працездатність та зростає енергійність.

Показаннями до масажу є біль у спині, перенапруга, відчуття скутості, хронічна втома, поганий настрій, апатія.

Куди піти на масаж спини

Якщо ви вирішили пройти курс масажиста, необхідно бути уважним з вибором. Досвід масажиста має важливу роль – фахівець-початківець може не впоратися з вирішенням вашої проблеми через недостатню практику. Зверніть увагу: освіта масажиста, наявність сертифікатів, попередньо пошукайте в інтернеті відгуки або поговоріть з тими, хто вже ходив на процедуру.

Перед початком масажу фахівець завжди цікавиться скаргами пацієнта, його самопочуттям та наявністю травм. Важливо розуміти, що масажем можна зашкодити здоров'ю у разі неправильного підходу. Результатом може стати погіршення самопочуття, утворення дрібних тріщин у хребцях, їх зміщення, вивихи, посилення гриж та ін. Тому масаж повинен проводитися лише тією людиною, яка успішно закінчила курси та працює професійно.

Протипоказаннями до проведення масажу є запальні процеси, вірусні інфекції, хронічні хвороби серцево-судинної системи, проблеми з органами дихання, наявність гематом, ран, висипки на шкірі.

Скільки потрібно сеансів

За наявності болю масаж рекомендований щодня до поліпшення стану. З оздоровчою метою масаж спини проводять 1-2 рази на тиждень. Оптимальний курс - 10-14 сеансів тривалістю 40-60 хвилин.

Часто масажисти використовують спеціальні олії та ефірні композиції, що посилює ефект від процедури. Також можна прийняти гарячий душ перед масажем, щоб розслабити м'язи.

Масаж у домашніх умовах

Масаж, виконаний професіоналом, може бути заміщений «аматорським». Навіть якщо хтось із близьких людей пропонує зробити вам масаж, належного ефекту він не чинитиме.

Легкі погладжування, м'які потирання та розминання будуть корисні для релаксації та зняття напруги. Однак прибрати спазми та глибоко розслабити м'язи такий масаж не зможе.