З правильними додатками смартфон може робити практично все, що потрібно сучасній людині. Але все ж таки корисно час від часу відпочивати від екрана. Корисно й для зору, й для психіки. Надмірне використання телефону може призвести до проблем зі сном, занепокоєння, зниження продуктивності, проблем із концентрацією тощо. Тому експерти рекомендують влаштовувати собі години без смартфона протягом дня. Ось тут і може буди корисним купити блокнот. Так-так, старий-добрий паперовий блокнот. Як це працює:

1. Навчіть мозок перемикатися з телефону на блокнот

Деякі цифрові задачі цілком зручно виконувати, як ми це робили раніше, у фізичному блокноті. Списки покупок, довгострокові плани та цілі, нотатки, трекери звичок – все це можна записувати ручкою на папері. Навіщо? Щоб хоч іноді триматися подалі від екрана.

Джерело: gifty.in.ua

2. Писання від руки розвиває мислення

Писати від руки корисніше, ніж набирати текст, кажуть вчені. Дослідження показують, що писання від руки допомагає краще обробляти інформацію, більше запам'ятовувати та швидше думати. Іноді записувати думки в блокнот - це зручний спосіб активізувати роботу тих частин мозку (і рук), які не тренуються, коли ви друкуєте на комп'ютері чи смартфоні.

Джерело: gifty.in.ua

3. Записати думку, доки вона не «втікла»

Блокнот є ідеальним місцем, щоб швидко записати думку, перш ніж вона вилетить з голови. Хоча в якийсь момент здається, що ви запам'ятаєте цю геніальну ідею, яка щойно спала вам на думку, практика показує, що ні. Звичайно, можна й у телефон записати. Але структурувати думки в блокноті це ще й гарна творча вправа. Особливо це актуально для тих, хто навчається, чи займається творчою роботою. Просто знайте, що великі ідеї часто приходять у голову, коли ви знаходитесь далеко від комп'ютера. Правда, всім відомо, що часто це трапляється в душі. Але тут би й смартфон не допоміг.

Джерело: gifty.in.ua

4. Вести записи корисно для ментального здоров'я

Ведення щоденника – це визнана техніка, яку лікарі рекомендують для боротьби з ментальними проблемами, наприклад, такими як тривога та депресія. Ведення свого роду щоденника допомагає людям висловлювати свої внутрішні думки та страхи, виявляти негативні моделі мислення та відстежувати симптоми. Навіть якщо ви не піддані панічним атакам, депресіям або нападам занепокоєння, ведення щоденника може допомогти вам розібратися в своїх почуттях і краще пізнати себе.