Ви садовод-початківець? Дозвольте розповісти Вам як замовити якісні саджанці, щоб отримати щедрий урожай. Почнемо з того, що молоді дерева потрібно замовляти у надійних продавців. Покупка на звичайному ринку — далеко не вірна ідея, тому що Ви ніколи не будете на 100% впевнені, що саджанець приживеться, не кажучи вже про врожай. На сьогодні є багато рекомендацій стосовно підбору хороших рослин. Про це ми поговоримо далі. 

Девять правил, що допоможуть зрозуміти чи потрібно купувати саджанець

Краще всього проростають молоді саджанці. Їм легше пристосуватися. Важливий критерій вибору — щеплення. Воно має бути виконано за півтора року до пересадки. Саджанець, що прищеплений понад 4 роки тому буде проростати повільніше та гірше розвиватися. 

Подивіться на на кореневу шийку — частина над корінням. У цьому місці має бути невеликий вигин з ранкою, яка загоїлась або пеньок — слід від зрізаної прищепи. Якщо це місце не затягнулось, то із високою ймовірністю рослина заражена трутовим грибком. 

Обравши саджанець звертайте увагу на коріння, а не на висоту посадкового матеріалу. Якщо пошкоджень мінімум на кореневій системі, тим швидше рослина адаптується та почне розвиватися. 
Бічні корінці повинні бути густими. Якщо наявний лише основний корінь, а бічних відростків мало чи відсутні зовсім, то висока ймовірність хвороби рослини. 

Якщо реалізатор знехтував захистом корінців від засихання, кращим варіантом буде відмовитися від замовлення. Якщо корінці пересохлі чи обвітрені, напевно рослина вже мертва. Важливий момент, щоб корінчики не були заховані повністю. Ви маєте оцінити їх стан. Саджанці віком від 4 років мають бути із грудкою ґрунту на корінцях. Проте вона повинна бути не надто великою, щоб із легкістю переглянути стан кореневої системи. 

Плодове дерево може продаватись із закритою кореневою системою з легким ґрунтом. Рослини такого виду коштують більше, тому потрібно перевірити чи вас не надурюють. Спробуйте просто припідняти рослину за стовбур, якщо вона легко виймається з горщика, то вам намагаються продати звичайний саджанець. А якщо воно сидить міцно, або коріння проросло через горщик, то це якісний саджанець. 
Варто звернути увагу на стовбур, він має бути рівненьким та без ушкоджень. Бажано, щоб гілки схилялися до стовбура від 45 до 90 градусів. 

Обирайте сорти, що будуть добре рости у вашому регіоні. Але будьте готові при покупці з рук назавжди є гарантія, що Ви отримаєте те, що хочете. Рекомендуємо замовляти саджанці в перевірених магазинах, наприклад, в інтернет-магазині Кліома-Сервіс. 

На сторінках даного ресурсу детально описані сорти рослин, тому ризик придбати посадковий матеріал, який не буде рости суто у Вашому регіоні мінімальний. До того ж Ви маєте гарантію в якості, бо відгуки клієнтів скажуть всю правду. 

Для чого потрібно замовити саджанці рослин онлайн

Говорячи про даний онлайн магазин, то варто згадати, що всі рослини відсилаються із власного розсадника. Перед відправкою всі рослини сортуються за якістю. Спеціалісти звертають увагу на корінчики, яке має бути без пошкоджень та добре змоченим, аби легко перенести дорогу. Покупці завжди отримують саджанці з двома-трьома пагонами. 

Інтернет-магазин Кліома Сервіс пропонує молоді дерева, що 100% приживаються та швидко ростуть. Яблуні, сливи, абрикоси чи більш екзотичні варіанти, наприклад, актинідія, айва, фісташки — і це не все, що купити онлайн із доставкою.