Важко сказати, у якому віці найкраще народжувати дітей. У наш час жінки, безумовно, все пізніше наважуються народити першу дитинувагітності після 35 і навіть після 40 нерідкі. Чи відрізняються вони від молодих жінок? Чи є переваги у пізньої вагітності*?

Сучасні двадцятирічні - це жінки, які ще навчаються, лише починають працювати, ще не мають ні квартири, ні навіть партнера, з яким готові будувати серйозні стосунки. Це змушує їх свідомо відкладати рішення про дитину.
Нині вже нікого не здивуєш першою вагітністю після 30 років, або навіть пізніше. Дуже часто буває, що тоді жінка морально й емоційно готова до дитини. З нею поряд вже є зрілий та відповідальний чоловік та є стабільне фінансове становище. Тож не треба боятися пізніх термінів вагітності.


Вагітність після 30 років

Після 30 років у багатьох жінок настає період соціальної та професійної стабілізації. Вони закінчили навчання, у них є хороша робота, задовільний економічний стан, але найбільшевони почуваються морально готовими до появи дитини. Вони мають енергію та почуваються здатними впоратися як із самою вагітністю, так і з подальшим доглядом та вихованням дітей.

З медичного погляду вагітність після 30 років не вважається пізньою. Вам, звичайно, потрібно буде перебувати під постійним медичним наглядом й проходити безліч різних обстежень, але це абсолютно нормально і стосується і молодих жінок, які чекають на дитину.


Вагітність після 35 років

На думку деяких дослідників, завагітніти після 35 років може бути трохи складніше - час, необхідний для зачаття, може бути більшим, ніж у молодших жінок. Готуйтеся до цього як молоді дівчата. Проведіть необхідні дослідження, змініть свій раціон, припиніть приймати стимулятори, почніть приймати фолієву кислоту.


Вагітність після 40 років

Вагітність може бути пов'язана з більш високим ризиком розвитку генетичних захворювань та уроджених дефектів у дитини. Однак, на щастя, у розпорядженні вагітних жінок різного віку є сучасна пренатальна діагностика. Між 11 та 14 тижнями вагітності проводиться генетичне УЗД та так званий подвійний тест (РАРР-А), а між 15 і 17 тижнями вагітності - так званий потрійний тест. Вони визначають, серед іншого, концентрацію протеїну А вагітності та інших речовин у сироватці крові жінки. З отриманих значень можна оцінити ризик генетичних аномалій.
Однак пам'ятайте, що такі аналізи стандартні - те, що лікар призначає вам їхнє проведення, не означає, що з малюком щось не так. Навпаки - завдяки їм ви зможете спокійніше чекати на його появу на світ.

 

 

*За даним посиланням ви перейдете на вебсайт www.elevit.com.ua, де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Елевіт. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.