Швидко та без проблем потрапити на горище у приватному будинку не завжди буває дуже легко. Зазвичай вхід у приміщення під дахом розташовується ззовні будівлі, що ускладнює доступ туди через можливі несприятливі погодні умови або з інших причин. Проте сучасні технології не стоять на місці і фахівці розробили легкі та зручні сходи на горище https://bukwood.ua/uk. Завдяки цій конструкції можна змонтувати вихід на горище прямо з кімнати будинку, що дозволить мати доступ до верхнього приміщення у будь-який потрібний час.

Щоб переконатися в практичності горищних сходів та отримати максимум користі від такої покупки, варто звернути увагу на основні поради щодо вибору цього товару та його переваги.

Легкість та простота конструкції

Для зручності та безпечності користування горищними сходами, вони мають бути міцними та витримувати навіть значні навантаження. Цікаво, що завдяки значному куту нахилу маршу, який складає 60-70 градусів, вдається досягнути стійкості конструкції. А для того, щоб було легше сховати сході і можна було зберігати їх компактно під стелею, варто обрати складні горищні сходи, – які є доволі короткими та мають небагато секцій та сходинок. До речі, модель, яка може складатися, зручна ще й тому, що не потребує додаткових приставних сходів. А це, в свою чергу, дозволяє економніше та практичніше використовувати житлову площу. Важливо й те, що така функція дозволить уникнути суттєвого втручання у загальний інтер’єр приміщення.

Прості у використанні

Завдяки точно вивіреним механізмам, горищні сходи, які можуть складатися, легко відкриваються і монтуються. Достатньо просто трохи потягнути за нижню сходинку або за кришку, щоб одним рухом опустити пристрій на підлогу. Для зручності відкривати та закривати кришку можна як вручну, так і за допомогою дистанційного пульта керування чи електропривода.

Основні матеріали

Щоб загальна конструкція була міцною та надійною, для виготовлення горищних сходів використовують комбінації різних матеріалів – металу, дерева, пластика. Таким чином досягається високий рівень якості готового пристрою. Проте слід зауважити, що металеві сходи обов’язково мають бути пофарбовані або оцинковані, щоб не допустити утворення іржі. Разом з тим дерев’яні частини сходів на виробництві зазвичай обробляють лише антисептиками, що дає можливість клієнту в майбутньому на свій смак пофарбувати сходи або покрити їх лаком.

Важливі дрібниці

Щоб горищними сходами можна було користуватися максимально безпечно, варто подбати про деякі аксесуари, що будуть цьому сприяти. Це можуть бути:

  • огорожа навколо сходового люка має бути приєднана до короба металевими кріпленнями;
  • поручні з обох боків сходів;
  • наявність спеціальних насічок, які не дозволяють ковзатися на східцях;
  • фіксатори на ніжках сходів, які забезпечують надійне зчеплення з підлогою.

Фактори, які вливають на вибір

В момент вибору певної моделі горищних сходів, потрібно орієнтуватися не лише на візуальну складову, але й на деякі технічні параметри. Для цього слід точно та чітко визначити висоту приміщення, де будуть монтуватися східці. Адже зменшення чи збільшення довжини обраного варіанту майже завжди неможливе і тягне за собою багато неприємних нюансів. Особливої уваги потребує визначення місця та розміру отвору для горищних сходів, тому для успішного монтажу варто знати особливості конструкції стелі. Адже на заваді може стати наявність балки або залізобетонного елементу.

Знаючи особливості горищних сходів, можна без перешкод оздобити житло цим пристроєм.