Моменти перед сном – особливий час для дітей, який варто присвятити спільному відпочинку та поглибленню відносин. Для цього чудово підійдуть казки для дітей. Цікава історія простимулює уяву, усуне негативні чи інші неприємні думки, які можуть виникнути у малюка перед сном, і допоможе заснути. Вибране читання, однак, не може бути випадковим. Неправильна книга може бути контрпродуктивною. Що потрібно знати про читання перед сном, які його переваги і на що звернути увагу при виборі дитячої літератури в інтернет-магазині книг Книгарня «Є»?

Оповідання на ніч для дітей - користь читання

Довгі години ігор, перебування в дитячому садку чи школі, зустрічі з однолітками – кожне з цих занять викликає масу емоцій. Якщо протягом дня, наприклад, малюк побував в новому місці, отримав нову іграшку, з якою не хоче розлучатися або з тугою чекає на важливу подію наступного дня, заснути може виявитися дуже важко.

З подібними проблемами стикаються і дорослі. У той час як батьки можуть використовувати, наприклад, такі засоби, як медитація, легка фізична активність або, в крайньому випадку, заспокійливі препарати, рішенням для дітей є читання казок на ніч. Які переваги від цього заняття?

Книги, призначені для вечірнього читання, мають особливу сюжетну структуру. Ви не знайдете стрімкого екшену, напруженої кінцівки та божевільних пригод, які захоплюють читачів. Дитячі казки для читання перед сном спочатку привертають увагу, щоб дитина перестала думати про інші речі, а потім заспокоюють. Завдяки цьому зосереджений на сюжеті малюк активізує уяву і захоплюється. Таким чином він позбавляється від небажаних думок, наприклад, пов’язаних зі страхом темряви.

Вечірнє читання може стати важливою частиною ритуалу, щоб навчитися правильному сну. Перш за все, дитина дізнається, що перед сном потрібно заспокоїтися. Приємні моменти, проведені з батьками у цей час, змусять дитину асоціювати момент відходу до сну позитивно і тому вона перестане його уникати. Щоб зробити весь процес ще приємнішим, варто створити неповторну атмосферу – приглушити світло і під час читання понижувати голос.

Велика користь від вечірнього читання – це можливість зацікавити дитину світом книг. Казки для читання дітям, підібрані з урахуванням віку малюка, пробудять у нього бажання дізнатися про долю нових героїв.

Вплив книги на розвиток дитини

Дуже важливою перевагою читання є здатність розвивати творче мислення та розум. Це також цінний урок терпіння та концентрації. Маленькому читачеві потрібно чекати того, як розгортатиметься історія, не знаючи наперед кінця. Дитячі казки для читання, які можна придбати в інтернет-магазині Книгарня «Є», позитивно впливають на:

  • процеси мислення,

  • здатність запам’ятовувати.

Коли дитина досліджує сюжет, то може помітити причинно-наслідкову послідовність і краще зрозуміти деякі речі. Також варто згадати про вивчення нових слів і мовних правил. 

Спільне читання значно зміцнює зв’язок. Коли малюк розслаблений і відчуває, що увага батьків на даний момент зосереджена тільки на ньому, йому буде легше розповісти про свої проблеми.