Від того, наскільки точно підібраний за тоном текстиль, залежить гармонія в інтер'єрі - відтінки, що не підходять, повністю руйнують образ. І чим більше тканини, тим сильніший цей ефект. Тому не помилитися з кольором штор не менш важливо, ніж правильно вибрати їхній фасон, адже оформлення вікон займає значну частину простору.

Бажаєте вигідно купити штори Львів? У такому разі вам варто відвідати інтернет-магазин vashinterier.ua!

Є багато рекомендацій, якими можна керуватися при підборі гами завіс. Усі їх можна поєднати у дві групи. Отже, як же правильно вибрати кольор штор, які прикрасять, а не зіпсують інтер'єр?

За принципом поєднання з іншими елементами оформлення

Звичайно, відтінок драпірування може і не перегукуватися з обстановкою, підтримуючи її тільки фасоном, текстурою або малюнком. Проте результат такого сміливого ходу непередбачуваний. Завжди вдалі рішення:

  • збігаються за відтінком фіранки і найбільшого предмету у приміщенні - диван, меблеві фасади, килим на підлозі;
  • варіанти нейтральних відтінків - білого, кремового, бежевого. Така гама поєднується з усіма інтер'єрами, виглядає спокійно, тому завжди бездоганна;
  • текстиль у колір стіни. Особливо актуально, якщо в кімнаті багато інших відтінків, що хочеться створити монохромне оформлення. Щоправда, у другому випадку обстановка може сприйматися як надто нудна, краще вибрати штори на тон темніший або світліший (альтернативний варіант – ввести ще один колір тієї ж насиченості).

За психологічним впливом

Відомо, що різні відтінки по-різному впливають на психіку людини, тому для кожного приміщення є свої рішення:

  • Пастельний зелений, перлинний, блакитний, кремовий розслаблюють та заспокоюють. Найкращу відповідь на запитання, який колір нічних штор вибрати у спальню, придумати складно.
  • Білий, відтінки бірюзи, червоний, фіолетовий заряджають позитивом. Ідеальні для оформлення віталень.
  • Ніжні жовті, трав'яні, апельсинові відтінки роблять інтер'єр світлим та затишним. Часто використовуються при декоруванні дитячих та кухонь.
  • Теракотові тони, приглушений синій, графітовий допомагають сконцентруватися. Незамінні в інтер'єрі домашнього кабінету.

Ось як за двома критеріями можна легко вибрати правильний колір штор. Хоча це лише загальні поради. Головне, щоб кінцевий варіант подобався вам. Адже створити ідеальний простір здатний лише той, хто живе в ньому.