Не всі досвідчені профі добре знаються на трудовому законодавстві, не кажучи вже про вчорашніх випускників, які тільки влаштовуються на першу в житті роботу. Читайте про трудовий договір детальніше на ZKG!

Трудовий договір: основні положення

Друзі можуть стверджувати, що офіційне оформлення в наш час уже нікому не потрібне, а на пенсію сподіватися взагалі не варто, але працювати за трудовим договором спокійніше — не треба сподіватися на чесність роботодавця і боятися раптового звільнення.

Трудовий договір із працівником зобов'язує роботодавця забезпечити йому умови праці та виплачувати зарплату у повному розмірі, а працівника — працювати під управлінням роботодавця та дотримуватися правил. Також поняття трудового договору свідчить, що роботодавець повинен «надати працівникові роботу з обумовленою трудовою функцією» — це випадки, коли бухгалтеру чи маркетологу дають непрофільні завдання. Ще робота за трудовим договором гарантує, що ви не залишитеся без грошей у разі хвороби або після повернення з відпустки — роботодавець платить за вас відрахування у страхову та виплачує відпускні.

Трудовий договір можна укласти не тільки з компанією як юридичною особою, але і зі звичайною людиною, навіть не зареєстрованою як ІП.

Крім трудового договору, є інші варіанти оформити трудові відносини:

  • Контракт - для тих, хто вступає на цивільну службу в державні органи;
  • Патент на роботу — для іноземців, якщо країна, громадянином якої є, не входить до Євразійського економічного союзу.

Чи потрібний трудовий договір — вирішувати вам, але робота з офіційним оформленням таки дає невелике підстрахування: вас не зможуть звільнити без пояснення причин, у вас будуть відпустки та лікарняні, а в майбутньому (хто знає!) навіть декретні виплати та пенсія.

Основні складові трудового договору з працівником

У преамбулі вказують дату та місце підписання договору, ПІБ співробітника та назву або ПІБ роботодавця. Підприємця також обов'язково мають вказати ІПН, а юридичні особи — документ, на підставі якого представник компанії підписав трудовий договір із працівником. В основній частині трудового договору прописуються обов'язкові та додаткові умови. Трудовий договір встановлює робочий графік для працівника, розмір окладу та трудові обов'язки.

Трудовий договір – ваша гарантія на комфортну роботу та захисник ваших прав.