Для багатьох підприємців, а також приватних осіб, які інвестують у світовий ринок, спостереження за ринком валютних курсів є щоденною роботою, а іноді й великим джерелом занепокоєння та стресу. Коливання курсу валют не є незвичайним. Вони виникають у фінансовій сфері так само, як осінні/весняні тумани вранці. Курс валют, як і вищезгадані погодні явища, залежать від певних факторів, що спостерігаються в економіці.

Що впливає на обмінний курс?

Валютний курс регулюється законами попиту та пропозиції. Від них залежить те, по якій вартості можна купити євро на конкретну дату та розрахунковий період. Якщо попит на дану валюту є більшим, ніж її поточна пропозиція, то її курс зростає і навпаки. Факторами, що впливають на пропозицію та попит, є:

  • процентні ставки,
  • рівень інфляції,
  • економічне зростання,
  • також політичні та соціальні події.

Як фактори впливають на валютний курс?

На попит валюти також впливає висока інфляція, оскільки вона корелює зі зростанням процентних ставок, таким чином, більшим інтересом до даного «типу грошей». Лише довгострокове явище інфляції знизить купівельну спроможність валюти, продаж товарів та послуг в даній валюті у більшій сумі, тим самим зменшить готовність її купувати. Економічне зростання також по-різному вплине на обмінний курс. Йдеться про розвиток показників долара за більш тривалий період часу. Вищий ВВП США може покращити торговельний баланс, покращити позицію долара в довгостроковій перспективі, збільшення експорту американських товарів може призвести до падіння обмінного курсу.

Вищезгадана світова економічна ситуація також впливає на коливання валютного курсу. Неприємні новини з певної країни можуть призвести до втрати вартості даної валюти в країні з економічними проблемами, зниження інтересу до валюти цієї країни та падіння обмінного курсу.

Що потрібно знати перед першим відвідуванням обмінного пункту?

Відвідування обмінного пункту асоціюється з бажанням обміняти гроші. Рано чи пізно будь-кого це чекає, хто планує закордонну відпустку або здійснює міжнародні операції. Все частіше люди вирішують інвестувати у валюти, і таким чином диверсифікувати свої заощадження. Деякі з них можуть бути іншими, більш стабільними та міцнішими валютами, такими як євро, британський фунт або долар. Щоб купити або продати їх, потрібно уважно розібратися в курсах, які діють на ринку. Пам’ятайте, що кожен обмінний пункт визначає свою пропозицію, тому різниця в курсах може бути значною.