Останнім часом набирають популярності прикраси з білого золота https://imperiazolota.ua/ua/yuvelirni-prykrasy-iz-zolota/bile-zoloto/. Ювеліри з компанії Imperia Zolota (IZ) пропонують безліч різноманітних колекцій на будь-який смак. І ці прикраси виглядають вишукано та стильно, приваблюючи своєю розкішністю.

Але багато хто вважає, що на біле золото ціна набагато вища, ніж на традиційне жовте або червоне. А тому вагається при купівлі. Тому потрібно розібратися, чим взагалі відрізняються обидва метали, та як формується їх вартість.

прикраси з білого золота, імперія золота

Відмінності між двома металами

В чистому, природному вигляді золото жовте, причому колір яскравий, а сам самородок блискучий. Проте цей метал сам по собі м’який, і будь-які ювелірні вироби не змогли б тримати свою форму. З таким матеріалом навіть працювати складно. Тому для покращення властивостей міцності у нього додають інші метали. Звідси й пішло поняття проби, яка вказує на те, яка частка золота присутня у сплаві.

Тобто це означає, що обручки з білого золота https://imperiazolota.ua/ua/kabluchki/obruchki/z-bilogo-zolota-obr/ і жовтого однаково мають додаткові компоненти. Різниця лише у видах цих компонентів, а саме:

  • Для жовтого сплаву використовують срібло та мідь. Регулюючи відсоток міді можна отримати звичне червоне золото різних відтінків;
  • Для білого сплаву додають срібло та паладій, або платину, або нікель.
  • Відтінок прикраси залежить від того, який саме додається легуючий метал та в якій пропорції:
  • Найбільш чистий білосніжний колір утворюється завдяки використанню платини, зазвичай вистачає 8% цього матеріалу аби отримати бажаний результат. Прикраса виходить з холодним блиском, має аристократичний елегантний вигляд;
  • Для отримання блідо-жовтого кольору потрібен нікель, його частка складає від 10 до 17 відсотків;
  • Щоб виготовити обручки з вставкою білого золота, які будуть мати яскравий та сяючий блиск, треба додати паладій, не менше 16%.

Для освітлення сплаву іноді використовують цинк, але в набагато меншій пропорції. Цей компонент підходить для обох видів благородних металів.

Особливості ціноутворення

Неважко здогадатись, що ювелірні вироби, які виготовлені з додаванням платини або паладію, будуть коштувати дорожче, ніж ті, для яких використовували нікель.

Щодо різниці між жовтим та білим матеріалом, то ціна теж залежить від компонентів. Наприклад, прикраси, до складу яких входять мідь, цинк та нікель, будуть мати приблизно однакову вартість, причому як жовте, так і біле золото. До того ж, працювати з такими матеріалами легше, ніж з платиною, тобто враховується ще й складність роботи.

Дизайн прикраси теж має значення, як і вставка. Стильні, ексклюзивні обручки з білого золота з діамантами звісно обійдуться дорожче, навіть якщо їх вага менша, а розмір мінімальний. Сережки з жовтого сплаву, які вироблені за авторським дизайном, теж мають більш високу ціну, ніж прості пусети з білого золота, навіть якщо там присутня платина.

Але це відноситься до справжнього сплаву. Адже деякі ювеліри використовують родій для поверхневого покриття виробу. Хоча родій і вважається благородним металом, таке нанесення не надто підвищує вартість прикраси. Проте дозволяє отримати ідеально рівне покриття, з рівномірних блиском без будь-яких відтінків.

Де придбати прикраси

Замовити вишукані коштовності можна в інтернет магазині Імперія золота (ІЗ) https://imperiazolota.ua/ua/. В каталозі представлені колекції від українського виробника Краматорський ювелірний завод. Зробити замовлення можна як онлайн, так і за телефоном, передбачена надійна доставка по всій Україні.