Беручи шлюб, молоді люди мріють весь життєвий шлях пройти разом. На жаль, не завжди мрії збуваються. Іноді між чоловіком та жінкою виникають непорозуміння, яких вони не здатні позбавитися. Стосунки заходять у глухий кут, спільне проживання стає неможливим. Обома членами сім’ї (або одним з них) приймається складне рішення про розлучення.

Скасування шлюбу

Розірвати шлюбні стосунки можна:
- через
орган, що здійснює державну реєстрацію актів цивільного стану;
- у судовому порядку.
Розв
’язати проблему допоможе РАЦС, коли немає спільних неповнолітніх дітей та досягнута взаємна згода про розлучення.
Коли немає можливовсті відвідати РАЦС, сім’я має неповнолітніх, народжених у шлюбі дітей, один із членів подружжя не бажає розлучатися треба звертатися до суду.

Позовна заява

Щоб швидше завершити болісну процедуру, позовна заява на розлучення, повинна бути складена грамотно, з урахуванням нормативних вимог. Зразок заяви розміщено на сайті сервісу онлайн розлучень.
До РАЦС за місцем реєстрації подружжя подається особисто або через онлайн сервіс. Після проходження процедури реєстрації треба обрати зразок заяви щодо припинення шлюбу відповідно до ситуації, що склалася.
При розлученні у РАЦС не треба розкривати причин такого рішення. Але співробітник повинен впевнитися у наявності необхідних документів (паспортів, шлюбного свідоцтва, заяв на бланках, квитанцій про сплачене держмито). Подружжю надається 1 місяць на примирення. У час, призначений співробітником РАЦСу, треба прийти до установи для завершення процедури розлучення.  
Розірвати шлюбні відносини через суд складніше, бо треба забезпечити захист інтересів дітей та майнових прав чоловіка й дружини.
Суддя, розглядаючи позовну заяву про анулювання реєстрації шлюбу, має законне право надати час для досягнення примирення та збереження сім’
ї. Також суддя з’ясовує:
- причину подання позову;
- історію розвитку подружніх стосунків;
- чи виховує родина неповнолітніх дітей.
 
Якщо чоловік або дружина не мають можливості прибути на судове засідання, подається заява про те, щоб розгляд справи відбувався без участі сторони (зразок є на сайті сервісу онлайн розлучень).
В процесі оформлення позовної заяви щодо розірвання шлюбу та подання її до суду корисними будуть послуги спеціалізованого онлайн сервісу або юристів, що працюють у сфері сімейного права. А якісно складена позивна заява – це початок шляху до нового етапу в житті кожного із членів подружжя.