Чому потрібно оптимізувати свій сайт?

Сьогодні майже неможливо виділитися в результатах пошукових системах без попередньої оптимізації сайту. Обов'язково треба реалізувати ряд методів, щоб допомогти пошуковим системам зрозуміти тему кожної сторінки Вашого сайту. При цьому навігація по сайту повинна бути проста і зручна. Оптимізація сайту для пошукових систем називається SEO (Англійська - SearchEngineOptimization).

Різні методи оптимізації

Сайт повинен відповідати веб-стандарту. Важливо, щоб Ваш сайт відповідав стандартам (набір правил, визначених W3C, гармонізації програмування сайтів, які сприяють кращій доступності). Створюючи сайт, постарайтеся дотримуватися рекомендації W3C. Якщо ви зробили свою власну графіку або Вам її зробив професіонал, не забудьте перевірити оптимізацію зображень, вони повинні бути якісними і мати найменший розмір файлу.

Мета — дані

Це інформація, яка може бути знайдена в коді сторінки і повинна надавати інформацію на певні каталоги для пошукових систем. Є два типи інформації:

  • Мета-опис: короткий опис змісту сторінки.
  • Ключові слова: ключові слова, які визначають зміст сторінки

Порада: Мета опис має бути коротким (одного, дві пропозиції максимум). Тонкість полягає в досягненні сформувати зрозумілі пропозиції (мета-опису відображаються у відповідях пошукових систем при знаходженні найбільш відповідного контенту) при вставці максимуму ключових слів, тобто терміни, які точно визначають зміст сторінки та які введені в пошукову систему потенційним відвідувачем. Тому бажано, адаптувати це опис до кожної сторінки Вашого сайту. Ключові слова, наводиться список ключових слів. Бажано помістити на сторінці від 3 до 5% ключових слів, не більше. Тому краще ключові слова найбільш актуальні за змістом сторінки.

Заголовки або <title>

Заголовок сторінки записується у верхній частині браузера і внизу на панелі завдань. Тому це перше, що ваші відвідувачі будуть бачити. Назва також знаходить своє відображення в результатах пошукових систем, це дуже важливий елемент.

Порада: Назва повинна повідомляти зміст сторінки. Краще уникати довгих назв і обов'язково писати деяких ключові слова в заголовок сторінки.

Адреса сторінки (URL)

Пошукові системи враховують також адреса сторінок при ранжируванні результатів. Дійсно, адреса www .1web-seonet.eu/optimizacia-sit.html має сенс для пошукових систем. Вони можуть відокремити різні терміни, розділені «-» і, таким чином аналізувати ключові слова.  Важливо також правильно вибрати доменне ім'я (адреса веб-сайту: www.1web-seonet.eu) містить важливі ключові слова, і при цьому легко запам'ятовується.