У розрізі суттєвого здорожчання продуктів харчування, багато хто замислюється про створення своєї ферми для отримання натуральних продуктів. Проте, початковому фермеру-твариннику важко зорієнтуватися, що потрібно для успішного старту. Наприклад, одним із питань є підбір обладнання для ферми.

Які позиції фермського обладнання саме потрібні – розібратися із першого разу не так просто.

Прояснимо цю ситуацію.

Всі процеси на фермах можна розділити на такі базові процеси як годування, напування, прибирання гною, забезпечення мікроклімату та доїння (для молочних ферм). Найбільше всього технологічних процесів саме на молочних фермах, так як до всього іншого додається процес доїння та іноді первинної обробки молока (охолодження, фільтрація, зберігання, отримання вершків).

Обладнання потрібне для годування тварин на фермі

На свинарських фермах використовують зазвичай бункерні та лоткові самогодівниці. Для курчат чашкові самогодівниці. Для корів зазвичай спеціальних годівниць не використовують, про для них потрібно обладнати спеціальне місце під годування. Виходячи із цього роздачу кормів на свинарських та птахівничих фермах можна повністю автоматизувати. Для молочних ферм можна частково механізувати, але більшість операцій по роздачі корму прийдеться все одно виконувати вручну.

Обладнання для напування тварин та птиці

Свиней напувають або із соскових, або із чашкових автонапувалок. Перші в основному використовують для напування молодняку, чашкові для більш дорослого поголів’я.

Для птиці використовують крапельні та мікрочашкові напувалки, для гусей та качок іноді групові жолобові.

Для напування корів використовують індивідуальні або групові напувалки. Перші при прив’язному утриманні, інші при безприв’язному. На невеликих фермах в основному використовують індивідуальні чашкові напувалки, як більш дешевий та раціональний варіант.

Обладнання для забезпечення мікроклімату на фермах

Із основних параметрів мікроклімату, які потрібно забезпечити на фермі – освітлення, вентиляція та опалення чи кондиціонування. В залежності від типу ферми та її розмірів більше важливе те чи інше обладнання. Наприклад, корови, не такі вибагливі до температури повітря, як птиця, тому опалення та кондиціонування не використувують в корівниках. Для пташників, мікроклімат більш важливий і витрати на його підтримання будуть більші ніж на інших типах ферм.

Обладнання для доїння корів, кіз та овець

Існує 2 типи доїльних установок – стаціонарні на декілька доїльних місць і мобільні. Для невеликих ферм, більше розповсюдження знайшли саме мобільні. Це візок із бідоном для збору молока, вакуумним насосом та підвісною частиною.