Інвалідний візок часто є незамінним аксесуаром в житті інваліда. З фінансових причин або через недостатні знання багато хто вибирає традиційний, найдешевший, вказаний продавцем. Варто знати, на що звертати увагу при виборі відповідного обладнання, адже воно буде супроводжувати пацієнта довгий час, а іноді й все його життя. Комфортна, індивідуально підібрана інвалідна коляска здатна значно поліпшити якість життя інваліда.

Інтернет-магазин товарів для реабілітації Ортомедіка пропонує професійне реабілітаційне обладнання. Апарати можна використовувати в реабілітаційному кабінеті. Широкий асортимент реабілітаційного обладнання включає стрічки для динамічної терапії, аксесуари для масажу та тренажери для рівноваги.

Інвалідний візок — на що звернути увагу?

Вибір візки слід починати з перевірки типу каркаса. Dayang найчастіше використовується в лікарнях, тому що вона складається плоско, тому її можна швидко скласти, транспортувати або прибрати, і вона не займе велику площу. Коляска з таким каркасом менш міцна і важче. Фіксована рама міцніше і легше, і її можна знайти в 99% активних інвалідних колясок.

Не менш важливий елемент — перехідник. Закріплення колеса навіть на 1 см вперед може привести до зниження стійкості, але також до більшої рухливості коляски, це особливо важливо при подоланні перешкод.

Оббивка обраної інвалідного візка повинна легко знімається, бути швидковисихаючою та з міцного пластику. Додатковим плюсом стане можливість регулювання ремінцями, шурупами або шнурками.

Сидіння повинно бути відповідної довжини та ширини. Ось чому не варто купувати коляски котрі вже були у вживанні. У кожної людини різні габарити, тому сидіння теж потрібно підбирати індивідуально. У разі неадекватного сидіння можна помітити пролежні, садна, патологічну напругу груп м'язів або просто — брак комфорту.

Особливості довжини сидіння:

  • закінчується в місці колінних ямок;
  • покриває всю довжину стегон пацієнта, так що вага тіла розподіляється на максимально можливу площу (профілактика пролежнів).

Особливості ширини сидіння:

  • досить вузькі, щоб збільшити інтеграцію з кріслом-коляскою, правильно підтримувати тіло і знизити ризик дефектів постави;
  • вибирається таким чином, щоб руки розташовувалися між стегном і боком коляски.

Не менш важлива опора, яка для тетраплегіков в середньому становить 25-30 см, а для параплегіків — близько 20-25 см. Крім того, чим нижче спинка, тим маневровне коляска.

Наостанок варто звернути увагу на струни. Вони можуть бути зроблені з алюмінію, сталі або губки та мати велике значення для людини з обмеженими можливостями. Сталеві струни дуже міцні, але вони абсолютно не підходять для тетраплегіков, тому що не мають функції захоплення. Вони не зможуть рухати інвалідний візок, оскільки сталеві струни слизькі й не чинять опору шкірі. У їхньому випадку рекомендується використовувати губчасті струни, щоб тільки тертя призводило в рух колеса.