Абсолютно нормальним є бажання у всьому віддавати перевагу виключно найкращому. Так і з сонячними електростанціями — якщо ви плануєте збудувати СЕС, то шукатимете для цього сонячні батареї з найкращим співвідношенням ціни та якості, а якщо точніше, то ефективності. Саме ефективність панелей визначає, як багато електроенергії для продажу за “зеленим” тарифом вдасться отримати з однієї й тієї ж доступної площі.

Які панелі будуть найкращими?

Якщо прийняти ефективність за основний параметр, то варто звернути увагу на топові сонячні батареї 2020 року, які зараз є у продажу. Попри постійні заяви виробників про нові й ще ефективніші панелі, тут і зараз можна придбати за адекватною ціною моделі тільки з певною потужністю.

Яскравим прикладом напрочуд ефективних сонячних панелей, доступних для замовлення, можна назвати сонячні панелі Risen 450, що здатні задовольнити навіть найбільш прискіпливих покупців.

Що може запропонувати така сонячна батарея? Перш за все, це 450 Вт максимальної потужності — доступне зараз далеко не для всіх виробників значення. Втім, це не єдина на ринку модель з такою потужністю, однак, саме її називають найкращою. Чим же вона виділяється з маси подібних панелей?

Головні переваги Risen 450

Щоб зрозуміти, чому саме для будівництва нової СЕС варто обрати сонячні батареї Risen 450, варто поглянути на їх характеристики на сайті https://eco-tech.com.ua/g11422607-solnechnye-paneli-fotomoduli:

  • номінальна потужність — 450 Вт;

  • напруга при розімкнутому контурі — 52,82 В;

  • струм короткого замикання — 10,87 А;

  • максимальна напруга — 44,00 В;

  • максимальний струм — 10,24 А;

  • максимальний ККД — 20,7%.

Тут ми можемо бачити високу напругу при відносно стандартних значеннях сили струму, що, за думкою багатьох виробників, є кращим варіантом для підвищення потужності, аніж збільшення струму. Вже це є досить непоганою причиною обрати саме такі сонячні батареї, однак, ледь чи не найважливіші переваги можна знайти у додаткових параметрах панелі:

  • Температурний коефіцієнт напруги — -0.29%/°С;

  • Температурний коефіцієнт струму — 0.05%/°С;

  • Температурний коефіцієнт потужності — -0.37%/°С.

Що такого особливого у цих коефіцієнтах? Вони ледь чи не найнижчі у всій галузі!

В реальних умовах це означає що навіть при досить великих відхиленнях від нормальної робочої температури, а це досить часто трапляється спекотними літніми днями, не буде надто помітних падінь генерації електроенергії, а значить, ваші прибутки за “зеленим” тарифом будуть стабільно високими.