Що таке швелер?

В кожнім будівництві не обійдеться без покриттів чи сталевих конструкцій. За допомогою металопрокату створюють сталеві профілі зігнутого зразка, їх і називають швелерами.

Як виглядає швелер?

Сталевий швелер являє собою гарячекатану вуглецеву сталь C-подібної форми. Створений з використанням вертикальної стінки, верхнього і нижнього горизонтальних полиць направлених в одну сторону, він доступний в широкому діапазоні розмірів і товщин. Щоб виплавити профіль, беруть різноманітні металеві сплави. Великий вибір металопрокату на сайті Дімакс.

Горячекатаний спосіб виготовлення

У виготовленні використовується сталь різних марок відповідно ГОСТу. В процесі гарячо-катаного валкування получаем виріб, який зміцнює конструкції різної конфігурації. Він добре працює на вигин і є не дуже важким. Гаряче вальцювання гарантує високу міцність і надійність продукту.

 1. Нумерація виробу відповідає висоті стінки в сантиметрах.

 2. Довжина може бути від 2 м до 12 м.

Які швелери бувають?

Для виготовлення металопрокату застосовують залізо двох видів: вуглецеву і низьколеговану сталь. Для маркування продукції вказують деякі розміри: висоту стінки, товщину металу, ширину поличок.

Вони можуть розподілятися на наступні категорії:

 • швелер-звичайний. Це, металопрофіль де полички мають внутрішній кут, більший за 90 (відображається буквою-У);

 • виріб, в якому внутрішні полички знаходяться паралельно, під кутом 90 градусів (в маркуванні бачимо-П);

 • економічний зразок, внутрішні полиці розташовані паралельно одна одній (маємо букву-Е). Для виготовлення використовують різні метали;

 • легкий зразок з рівними полками (партія «Л»). Відрізняється більш тонкою товщиною сталі;

 • спец зразок (партія «С»).

Швелери відрізняються також за значеннями ГОСТ. Ось декілька варіантів:

 • 8240-89 це швелери з вуглецевої, низьколегованої сталі, гарячекатані.

 • 8278-75 вироби рівнополочні, гнуті.

 • 8281-80 нерівнополочні, гнуті.

 • 5267 — спеціальні, використовуються у вагонобудівництві;

 • 5420 — спеціальні, для сільхоз техніки (партія «Т»);

 • 19425-74 спеціальна. Під час виробництва застосовують понад міцну сталь.

Під час будівництва автомостів, мостів залізничного сполучення, прольотів величезних будівель і так далі використовують спеціальні види швелера. Під маркуванням «Б» буде швелер підвищеної точності.

Сфери застосування

Сталеві канали з бортами широко використовують в промисловому обслуговуванні, сільському господарстві, транспортному обладнанні, суднобудуванні. Цей матеріал ідеально підходить для додаткової міцності і жорсткості в порівнянні зі сталевим уголком, коли йде вертикальне або горизонтальне навантаження. Як правило використовуються для виготовлення каркасів, колон, балок, драбин, зміцнення споруд, цехів. Цю сталеву форму легко зварювати, різати, формувати і обробляти за допомогою відповідного обладнання і знань. Швелери також доступні з гальванічним покриттям для тривалого захисту від корозії. З їх допомогою можна створювати будь-які конструкції.