Історія виробництва сонячної теплової енергії тривала. Розвиток сонячних теплових електростанцій розпочався ще в 1906 році. Полігони були створені в США та поблизу Каїру і перші випробування були успішними. Що стосується зовнішнього вигляду, водостічні системи були дивовижно схожі на сучасні. Однак матеріальні проблеми та інші технічні труднощі поставили хрест на перших спробах широкомасштабного виробництва сонячної енергії в 1914 році, незадовго до початку Першої світової війни.           

Приблизно одного відсотка площі Сахари було б достатньо для покриття всіх потреб землі в електроенергії сонячними електростанціями. Після десяти років всесвітнього заморожування будівництва, воно неминуче.

Які переваги та недоліки сонячних електростанцій?

Найбільша перевага полягає в тому, що сировина доступна безкоштовно і нескінченно. Він перетворюється в енергію чисто і без викидів. Сучасні сонячні електростанції ефективніші, ніж фотоелектричні системи. Однак недоліком є ​​те, що вони займають багато місця і підходять лише для сонячних місць. Виготовлення панелей дороге, а витрати на обслуговування відповідно високі, але те, що вони окупаються в короткі строки це факт.

Як працює сонячна електростанція?

Існують різні типи сонячних електростанцій. На електростанціях сонячних ферм створюється велике колекторне поле з безліччю паралельно підключених колекторів. На параболічних коритних електростанціях дзеркала вигнуті, світло центрується і спрямовується на поглинальну трубку. Електростанції на сонячній вежі працюють за тим же принципом, лише світло відбивається на вершині вежі і збирається там. На параболічних електростанціях приймач тепла знаходиться у фокусі параболічних дзеркал, які його оточують. На всіх цих типах електростанцій в колекторі нагрівається середовище теплопередачі, в результаті чого утворюється водяна пара. Це направляється на парову електростанцію, де вона рухає парові турбіни. Вони підключені до генератора, який перетворює механічний рух в електрику.

У чому різниця між сонячною тепловою та фотоелектричною?

Обидва випадки - це технічні процеси, за допомогою яких сонячна енергія отримується за рахунок випромінювання. У випадку сонячної теплової енергії світло перетворюється в тепло за допомогою сонячних колекторів; у випадку фотоелектрики електроенергія виробляється за допомогою фотоелектричних модулів.

Де та як їх можна придбати?

Наш інтернет – магазин Atmosfera, надає вам можливість обрати та купити сонячну електростанцію. Все що для цього потрібно, це ввести свої данні, контактний номер телефону, email, бажану потужність станції та ваш регіон.