Для діагностики імунного характеру чоловічого безпліддя використовується спеціальний МАР (MAR) тест. З його допомогою вдається виявити відсоток сперміїв з антитілами, які утворює на поверхні статевих клітин щільну оболонку. Остання перешкоджає процесу запліднення жіночої яйцеклітини і робить процес запліднення неможливим.

Вироблення антитіл у організмі чоловіка відбувається через те, що імунна система через певні причини реагує на власні клітини, як чужі і починає атакувати їх.

Якщо лікар дав направлення на дослідження, ви можете пройти лабораторну діагностику у одній з клінік або лабораторій Києва. Комфортні умови для пацієнтів, уважний персонал, доступні ціни та максимально точні результати аналізу - все це пропонує лабораторія ІГР ЛАБ при "Медичному центрі ІГР". Ми спеціалізуємося на діагностиці жіночого і чоловічого безпліддя.

Коли варто здавати MAR (МАР) тест?

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, МАР-тест рекомендується включати у список обов'язкових досліджень еякулята при будь-яких формах чоловічого безпліддя. Основні показання для здачі сперми на розширений аналіз:

 • безплідний шлюб і відсутність вагітності у партнерки протягом року регулярного статевого життя без контрацептивів;
 • передбачуваний імунологічний фактор безпліддя у чоловіків.

Як правило, напрям на діагностику дає лікар андролог, уролог або репродуктолог. У будь-якому випадку, комплексне дослідження еякуляту, на відміну від типової спермограми, є більш інформативним аналізом.

Чи потрібна підготовка?

Правила підготовки до здачі сперми на МАР-тест такі ж, як і у випадку з класичної спермограми. Для отримання максимально точних результатів і мінімізації ризику спотворення даних рекомендується:

 • статева стриманість протягом 3-5 днів до здачі аналізу;
 • за 7-10 днів до тесту рекомендується виключити прийом лікарських препаратів;
 • напередодні дослідження заборонені будь-які теплові процедури, особливо на область органів малого тазу;
 • в день здачі матеріалу на дослідження заборонені інтенсивні фізичні навантаження, а також психоемоційний перенапруження;
 • заборонено здавати тест в період загострення хронічних захворювань, при ГРВІ або грипі, інфекційних патологіях, що супроводжуються підвищенням температури тіла.

Отримання коректних результатів тестування можливо лише в тому випадку, якщо дотримані всі перераховані вище вимоги по підготовці.

Дії пацієнта при позитивних результатах тесту

Позитивний МАР-тест не вирок, а стан, який вимагає корекції. Якщо підібрана лікарем медикаментозна терапія не дозволяє завагітніти природним шляхом, доцільно пройти лікування за рахунок допоміжних репродуктивних технологій.

Правильне рішення при наявності антитіл у спермі - ЕКО. Це найбільш популярний і високоефективний спосіб подолання імунологічних причин безпліддя.

У лікарів медичного центру IGR величезний досвід лікування чоловічого безпліддя. Щоб впоратися з проблемою у стислі терміни, необхідно своєчасно звернутися у лабораторію ІГР ЛАБ, здати МАР-тест і інші рекомендовані лікарем аналізи. Комплексна діагностика дозволить оцінити запліднюючі здатності насінної рідини і підібрати оптимальний спосіб лікування для успішного зачаття природним шляхом або за рахунок ЕКО.

Переваги здачі МАР тесту у лабораторії ІГР ЛАБ

 • досвідчені лікарі-лаборанти;
 • сучасні методи і технології лабораторної діагностики;
 • потужна матеріально-технічна база і найсучасніше обладнання;
 • швидке отримання результату аналізу;
 • можливість розшифровки результатів аналізу фахівцями клініки IGR.