Улуни (оолонги) – група чаїв, які виготовляють в декількох провінціях Піднебесної, а також на острові Тайвань. Ще їх називають бірюзовими.

Що особливого у цьому чаї

У Китаї, на батьківщині чаю, створюють не тільки зелені і чорні (червоні) сорти, але й інші: білі, жовті, пуери. А також улун (оолонг) із середнім ступенем ферментації. В процесі обробки чайний лист частково окислюється. Технологія дозволяє зберегти особливий смак чаю та набір корисних речовин.

Існують більше сотні різновидів улунів. Вони можуть бути:

 1. Темними. При виготовленні такі сорти обсмажують на вугіллі. Вогонь буває сильним або слабким. Чайний лист стає шоколадним, з'являються пікантні димні нотки. Знаменитий улун з цієї категорії – Да Хун Пао (Великий Червоний Халат).
 2. Світлими. Не обсмажуються, тому за характером більш ніжні. У смаку ноти запашних квітів і весняних полів. Популярний світлий улун – Те Гуань Інь. До цієї ж групи належить молочний улун.

Улуни неможливо сплутати з чорними та зеленими чаями. Листя світлого оолонга скручені в кульки (сферичне скручування). А чаїнки темного довгі і великі, набагато більші, ніж в чорних сортах.

У Китаї оолонги виготовляють переважно у провінції Фуцзянь, їх називають фузцянськими або скельними. Ще є гуандунські (феніксові) сорти і тайванські ГАБА-улуни. Завдяки спеціальній технології обробки у вакуумі в них утворюється підвищена концентрація необхідної нашому організму гамма-аміномасляної кислоти.

Властивості улунів

В якісному бірюзовому чаї кілька сотень вітамінів, мікроелементів, антиоксидантів та інших корисних речовин. Улуни мають доведені оздоровчі властивості. Особливо, якщо вони виготовлені з екологічно чистої високогірної сировини.

Чим корисні улуни:

 • Піднімають настрій, знімають емоційне напруження.
 • Очищають організм від шлаків.
 • Зміцнюють судини, підвищують їх еластичність.
 • Покращують травлення, корисні для печінки та серця.
 • Прискорюють метаболізм, допомагають зберегти красу фігури.

Як заварювати улун

Спробуйте приготувати бірюзовий чай китайським методом проток, це нескладно.

 1. Обдайте посуд окропом. Додайте чайну ложку заварки.
 2. Залийте водою, але після закипання дайте їй трохи охолонути.
 3. Злийте воду, на цьому етапі ми промили чайний лист.
 4. Додайте воду ще раз і почекайте близько 15 секунд. Тепер можна пити.
 5. Повторюйте протоки до 8 разів, але час витримки з кожним разом продовжуйте.

Для заварювання підійде будь-який посуд: заварник з кнопкою (гунфу-чайник), звичайний чайник з порцеляни, скла, кераміки, глини. Перевага скляного у тому, що він не вбирає запахи і не зіпсує смак ніжного улуна.

Пийте бірюзовий чай без поспіху і бажано без цукру. Він ароматний, смачний і залишає приємний солодкуватий післясмак з освіжаючими нотками.